Novinky a články o solné jeskyni Letňany

Očkování miminka a atopický ekzém

Očkování miminek a atopický ekzém
Často k nám do jeskyně přichází maminky s miminkem, které má atopický ekzém. Nic na něj nezabírá a kortikoidy od kožního lékaře používat nechtějí a když je použijí, stejně nepomohou. Co s tím?

Když se zeptám, kdy se ekzém objevil a jak dlouho jsou po očkování, většina odpoví, že se objevil 2 - 3 měsíce po očkování. A tam může být ta příčina.

Očkování a rozmnožení kvasinek ve střevech

Očkování je skvělá a velmi důležitá věc, ale bohužel, očkovací látka může někdy zničit mikroflóru ve střevech, to velmi citlivé prostředí zvláště u miminek, které udržuje imunitu celého těla. A pokud ho neobnovíte, rozmnoží se ve střevech a po celém těle kvasinky, které pak způsobují ekzém (obrázek vlevo).

Zaléčení střev a obnovení mikroflóry

První věc, kterou je nutné udělat pokud se ekzém objeví, je nasadit velké množství Lactobacilů. Ničím jiným mikroflóru ve střevech neobnovíte.
Pro miminka do 2 let doporučuji alespoň 3x denně 1 sáček Lactobacílků Baby. Tím se zaléčí střeva a můžete se věnovat ekzému.
Pro starší děti od 2 let doporučuji přejít na Lactobacílky cucací, protože mají jiné složení, vhodně pro odlišné prostředí střev u větších dětí. Pokud se bojíte, že by je nespolkly, můžete jim je nadrtit, např. mezi dvěma lžičkami.

Jak na atopický ekzém

Na odstranění ekzému a vyčištění pokožky, doporučuji každý den koupel v soli z Mrtvého moře (2 lžíce do vaničky). Po koupeli osprchujte čistou vodou a namažte krémem nebo mlékem.

Na promazávání pokožky doporučuji tělové mléko se solí z Mrtvého moře. 

Postižená místa mažte alespoň 3 denně, můžete i celé tělo. Krémy se krásně vstřebávají do pokožky, udržují ji vláčnou a hlavně nezůstává mastná. Jestliže je pokožka opravdu hodně suchá, použijte multifunkční krém s avokádem.
___________________________

JE MOŽNÉ SE ZBAVIT ATOPICKÉHO EKZÉMU U MIMINKA?
Zde je konverzace s maminkou a průběh ekzému u 11 měsíčního batolete, kterému se objevil právě po očkování a byla využita výše popsaná kůra.

Atopický ekzém na začátku

Maminka
Dobry den,

syna asi od 4 měsíce trápí atopický ekzém. Nyní má 11 měsíců. Jsme již asi půl roku na kortikoidech ale bez výsledku. Narazila jsem na Váš článek a koupila Vaše produkty: sůl, krém a laktobacily vysýpací. Syn má ekzém už pouze na zádech viz foto a trochu na hrudi. Okoupala jsem ho ve vaně prvně sprchovým gelem, opláchla a napustila vodu se 2 polevkovýma lžícema soli. Nechala jsem ho tam necelých 10 minut a mezitím potírala houbičkou ty záda, pak opláchla čistou vodou. Pak namazala celé tělo krémem se soli. Chtěla jsem se zeptat, zda to dělám správně? A laktobacily mohu dávat 3x denně? 
Předem děkuji za odpověď.

Jeskyně
Dobrý den,

děláte to správně. Ve vaně ho klidně nechte půl hodiny i déle, jak chcete. Je to jedině lepší. Pak opláchněte a natřete krémem. Lactobacílky dávejte 3x denně.
___________________________

Atopický ekzém po 1 týdnu koupání v soli a mazání

Maminka
Dobrý den,
tak posílám fotku po týdnu koupání v soli. S výsledkem jsem moc spokojena, má to mnohem lepší. Za týden pošlu další fotku.
Hezky den.
___________________________

Atopický ekzém miminka po 2 týdnech

Maminka
Dobrý den,
posílám další fotku po 14 dnech užívání. Po 8 dnech jsem malého koupala obden v soli, je to v pořádku nebo mám každý den?Jinak výsledek je úžasný, takhle hezké to nikdy neměl. 
Ještě bych se chtěla zeptat, až to malému zmizí úplně jak dlouho ho mám ještě koupat v soli a dávat laktobacily? Jinak krém mohu používat nadále i když bude syn bez ekzemu? Je super a strašně krásně voní. 
Předem děkuji za odpovědi.

Jeskyně
Dobrý den,
Lactobacílky můžete dávat dokud to nezmizí úplně, hlavně potom 14 dní před a po očkování. Koupat v soli a mazat krémem můžete také pořád, ale záleží na vás. Krém se běžně používá na hydrataci pokožky, není to žádné léčivo a naše rodina se s ním maže pořád.
___________________________

Atopický ekzém miminko po 3 týdnech

Maminka
Dobrý den,
posilám fotku po 3 týdnech koupání v soli. Zda se mi, ze se to malému zhoršuje. Má to víc vystouple a cervene. Po 8 dnech koupání v soli jsem ho začala koupat obden, muže to byt tím?

Jeskyně
Dobrý den,
to se může stát, ale pokračujte dál, přejde to a zlepší se to. Teď v těch vedrech se to může zase zhoršit.
Koupejte v soli každý den a hlavně promazávejte krémem.
___________________________

Atopický ekzém minka po 4 týdnech

Maminka
Dobrý den,
tak stal se zázrak. Posílám fotky po 4 týdnech, ekzém už nemá, až na 1 flíček dole a druhý na rameni. Koupala jsem pak tedy každý den. Jen na slunci jde poznat, kde měl ten ekzém, kůže tam je tenká.
Ještě poslední otázka, ten krém muže být i na obličej nebo pouze tělo? 

Jinak moc děkuji za vyřešený nekonečný boj! Po půl roce kortikoidech a všelijakých krémů jsme se toho konečně zbavili.

Dnes jsem byla u doktorky na prohlídce, nevěřila svým očím a bude vás doporučovat ostatním maminkám, které mají stejný problém.
S očkovanim ještě chvíli počkame, když je to čerstvé, co to má hezké. Bude se poprvé očkovat v září, tak doufám, ze se mu to nevrátí. 

Každopádně moc děkuji za vaše produkty, ochotu a budu vás určitě doporučovat dal. Kam se hrabe kožní... Obrovská spokojenost! Krásný den.

Jeskyně
Super, tak to má fungovat ;-)
Alespoň týden před očkováním doporučuji dávat zase větší množství Lactobacilů a pak ještě 14 dní po očkování a nemělo by se to vrátit.
Krém lze používat na celé tělo i obličej. Já jsem třeba používal krém na ruce na oční víčka po operaci a jizvy krásně změkly a nejsou téměř vidět.
Děkuji za fotky a přeji Vám hezký zbytek léta. Kdyby něco, ozvěte se.
Ing. Jaroslav Málek
________________________

Trápí vás atopický ekzém u miminka a chcete se poradit? Napište nám e-mail info@solnajeskyneletnany.cz nebo zavolejte tel.: 736 701 422

MÁTE DOMA VÍŘIVKU? ČTĚTE >>> Jak ušetřit při ohřevu vody ve vířivce?


Respirační onemocnění u dětí a jak ho léčit? Při hře nebo ve spánku.

Do naší solné jeskyně přišla maminka s miminkem, že má pořád rýmu, kvůli které se nemůže ani nakojit a už týden se oba nevyspali, protože se pořád budí, jak nemůže dýchat.
respirační onemocnění u dětí a miminek

Šli dovnitř a během chvíle v jeskyni spalo miminko jako dub a prospalo celé dvě hodiny (maminka si seanci o hodinu prodloužila, protože si ten klid chtěla užít). Jak je to možné?

Určitě víte, jak se vám špatně spí s ucpaným nosem. Vy se ale můžete vysmrkat! Hůř je na tom miminko, které smrkat neumí a tak si nijak nos nepročistí.
V jeskyni se mu během deseti minut působením slaného vzduchu zklidnily zduřelé nosní sliznice, uvolnil se mu nos a během chvíle spalo. A s ním konečně i maminka.

Zastydlá rýma, alergická rýma, chronická rýma, akutní sinusitida nebo prostě jenom rýma, to všechno jsou respirační onemocnění, která způsobují zduření nosní sliznice, ucpání nosních dutin, nahromadění hlenu v nose, v průduškách a plicích. Pokud se hlen neuvolní a dýchací cesty se nevyčistí, usadí se v nich infekce a vznikne zánět (bakteriální).
Jaká je účinná pomoc? Bakterie velice rychle (během několika minut) zabíjí – sůl.

Jak ale sůl do dýchacích cest dostat?

Můžete buď letět k moři, nos proplachovat solným roztokem nebo existuje levnější a příjemnější možnost, návštěva solné jeskyně.

Jak najít opravdu funkční solnou jeskyni?

Aby byl v solné jeskyni vzduch nasycený solí, musí být hnán čerstvý vzduch zvenčí skrz porézní stěny jeskyně, postavené ze solných briket z mořské soli. Prostupem skrz mikroštěrbiny v briketách se vzduch uvnitř nasycuje solnými mikrokrystaly, které návštěvníci vdechují. Stropem je zase vydýchaný vzduch odváděn mimo jeskyni.
Více informací o naší solné jeskyni najdete zde...

Proč je dobré dýchat slaný vzduch?

Solná jeskyně Letňany rodiče s dětmiSůl obsažená ve vzduchu zklidňuje při rýmě zduřelé nosní sliznice a tím uvolňuje nosní dutiny. Děti se zastydlou rýmou, které navštěvují naší solnou jeskyni, vycházejí po 3/4 hodině s tekoucí nudlí u nosu, právě díky uvolnění dýchacích cest. Po třech až čtyřech návštěvách je většinou po rýmě (máme potvrzeno od maminek).

Pomáhá slaný vzduch i na kašel?

Ano, je to podobné jako u nosních dutin. Kašleme, protože máme zduřelé (zúžené) průdušky, které zadržují hlen a nepouští ho ven z plic, nejde vykašlat. Působením soli se průdušky zklidní, roztáhnou a hlen je možno vykašlat.

Jak je to u astmatiků?

Je to stejné. Astmatikům se hlen uvolní a začnou ho vykašlávat. Někdy to vypadá, jako kdyby měli astmatický záchvat, ale je to tím, že se najednou velké množství nahromaděného hlenu tlačí skrz uvolněné průdušky ven.

Moje dcera, miminko má rýmu. Od jakého věku dítěte mohou přijít miminka do solné jeskyně?

Chodí k nám maminky s dětmi od 2 měsíců věku. Některé začaly chodit, když čekaly první dítě a teď už chodí se dvěma.Školka v solné jeskyni Letňany

Mohou k Vám chodit děti se školkou? Kolik se jich tam vejde?

Děti ze školek, ale i školních družin k nám chodí nejenom z Letňan, ale i ze širokého okolí (Brandýs, Odolená Voda, Počernice...) I přes zájem rodičů to ale bohužel hodně záleží na ochotě učitelek, dojíždět k nám s dětmi. Běžně se do jeskyně vejde 25 - 30 dětí.

Syn je celý den v pohodě, ale ráno když vstane, hrozně kašle. Měli bychom přijít do solné jeskyně?

V naší solné jeskyni je možno i přespat. Celou jeskyni budete mít pro sebe, stačí si vzít pouze spacáky a polštáře, matrace budou připravené. Proč to zmiňuji?
Stejný problém měla i maminka osmiletého syna. Přespali v naší jeskyni a ráno syn ani nezakašlal. Jakto? Měl zastydlé (zduřelé) nosní dutiny a během noci mu z nich vytékal hlen do průdušek a plic. Přes den ho většinou polykáme, v noci ale zůstává tzv. na plicích. Ráno chtějí plíce nahromaděný hlen uvolnit a začneme kašlat.
Jelikož si v jeskyni hodinu před spaním hrál, uvolnily se mu dýchací cesty, vyčistily nosní dutiny, před spaním se vysmrkal a ráno neměl nic „na plicích“, co by ho nutilo ke kašli. Průdušky i sliznice měl zklidněné a vyčištěné. Ještě si ráno pochvaloval, jaké to bylo „dobrodrůžo“ a přitom se zbavil ranního kašle. O spaní v solné jeskyni si přečtete zde>> 

Miminka v solné jeskyni LetňanyJak často se může navštěvovat solná jeskyně?

Při akutní rýmě, které se chcete rychle zbavit, můžete přijít 3x za sebou každý den. Při chronických obtížích alespoň 2x týdně. Ale klidně byste mohli v jeskyni i bydlet (nebo alespoň spát), vždyť u moře žijí lidé od narození a celý život.
Chodila k nám paní s dítětem (kvůli dítěti) od podzimu do jara, 1x – 2x týdně. V březnu mi potom vyprávěla, že jsou s manželem oba silní alergici na rostlinné pyly. Manžel že už zase brečí, smrká, má rudé oči a ona nic. Pravidelnou návštěvou jeskyně se jí pročistily a zklidnily nosní sliznice a přestaly alergicky reagovat na pyl.

Rezervaci do solné jeskyně můžete udělat v on-line rezervačním systému zde >>

Nemůže dostat můj syn rýmu od ostatních dětí, které budou s ním v jeskyni?

Ne. Vzduch v naší solné jeskyni je tak prosolený, že v něm bakterie, které způsobují rýmu a jiné nemoci, nepřežijí ani několik minut. Jednak se vydechované bakterie dostanou do slaného vzduchu, kde okamžitě zdegenerují a nemohou fungovat a zadruhé, pokud se i dostanou na nosní sliznice, pokryté slanými částečkami, díky nim se dál nedostanou.
Z jeskyně vyšla plačící maminka s 2 měsíčním miminkem, že se určitě nakazí rýmou od chlapečka, kterému úplně kape z nosu (krásně se mu uvolnila). Uklidňoval jsem jí, že to určitě díky slanému vzduchu nechytí, což mi po týdnu, kdy přišla znovu, potvrdila.

Babička trpí dušností, a když jde do schodů, zadýchává se. Pomohla by jí solná jeskyně?Senioři v solné jeskyni Letňany

U starších osob nebo kuřáků je většinou zahlenění průdušek chronické (ranní kašel nebo neustálé nucení ke kašli, bez možnosti si tzv. odkašlat) a někdy vzniká i CHOPN (Chronická Obstrukční Plicní Nemoc). 
Při pravidelné návštěvě naší jeskyně (alespoň 2 x týdně)  máme potvrzeno, že se těmto návštěvníkům zlepší dýchání, odkašlávají a stoupání do schodů nebo delší pěší cestu zvládnou bez zadýchávání.

Rezervaci do solné jeskyně můžete udělat v on-line rezervačním systému zde >>

Spaní v solné jeskyni - romantika, relaxace a ozdravný pobyt v jednom

DSC_0027 upr IChcete udělat něco pro své zdraví a imunitu? Mít pocit že jste u moře, aniž byste museli cestovat? Zkuste spaní v solné jeskyni!

Poznejte léčivou sílu solné jeskyně Letňany, která je vybudovaná ze solných briket, slisovaných z krystalů mořské soli, skrz které proudí dovnitř jeskyně čerstvý vzduch a nasycuje se částečkami soli a zápornými ionty. Vdechováním mikročástic soli se zduřelé sliznice a dýchací cesty zklidňují a uvolňují. Usnadňuje se tak odkašlávání a uvolňuje se zastydlá rýma.
Pobyt pomáhá při zastydlé rýmě, astmatu, kašli, atopickém ekzému, alergiích a lupénce.

Solná jeskyně Letňany má jako jediná jeskyně v ČR certifikát Státního zdravotního ústavu o čistotě vzduchu a velkém množství záporných iontů. Stejné množství záporných iontů je např. v Moravském krasu. Pobyt v jeskyni je vhodný pro děti od 2 měsíců věku i těhotné ženy.

Podívejte se na video o naší solné jeskyni.

Co s sebou na spaní v solné jeskyni
Vezměte si s sebou spací pytel, případně peřiny a polštáře a přezuvky. Uložíte se na připravenou matraci, položenou na vyhřívané podlaze s krystalickou solí. Budete mít plné soukromí a prostory jeskyně budou na celou noc pouze pro Vás.

Spaní v solné jeskyni lze využít pouze v pátek.
Začíná v 19:30 a končí cca v 8:00 následujícího dne. Od 21:00 do 07:30 bude v jeskyni ztlumené světlo.
Do vnitřních prostor jeskyně není dovoleno brát jakékoliv jídlo a pití.

Cena:
1 dospělá osoba + 2 děti do 6 let - 1700 Kč / noc
další dítě do 6 let - příplatek 300 Kč
dítě 6 - 15 let - příplatek 300 Kč

Rodinné vstupné
2 dospělé osoby + 2 děti do 6 let - 2300 Kč / noc
další dítě do 6 let - příplatek 300 Kč
dítě 6 - 15 let - příplatek 300 Kč

Rodinné vstupné mohou využít jakékoliv 2 dospělé osoby.
Kapacita jeskyně na spaní je maximálně 5 osob včetně dětí.

Rezervace spaní v solné jeskyni na tel.: 283 880 761, mobil: 736 701 422

Spaní v solné jeskyni můžete darovat! Dárkové poukazy najdete zde >>

MÁTE DOMA BAZÉN? Přečtěte si článek >>> 7 mýtů o solární plachtě a ohřevu bazénů.

Solarni plachta CorniSun ohřeje bazén zdarma


Solná jeskyně - Mýty a pravdy.

Solná jeskyně – již hodně lidí ji navštívilo, ale většina se stále ptá, k čemu je pobyt v solné jeskyni dobrý.

Jak může pobyt v solné jeskyni pomoci a v čem? Jak často solnou jeskyni navštěvovat? Nemůže častá návštěva solné jeskyně naopak ublížit? Mohou solnou jeskyni navštěvovat těhotné ženy? Od jakého věku mohou solnou jeskyni navštěvovat miminka? Mohou solnou jeskyni navštěvovat kardiaci, cukrovkáři, atd…?
Zajímají Vás odpovědi na tyto otázky? Pak čtěte dál.

Co je solná jeskyně a jak funguje? 
Umělá solná jeskyně je několik tun soli a z ní postavené jakési iglú uvnitř místnosti. Podlahu mají většinou všechny stejnou, vyhřívanou podlahovým topením a pokrytou krystalickou solí různé hrubosti. Stěny jsou postavené buď ze solných kamenů, nebo ze solných briket. 
Velký rozdíl je v tom, zda jsou stěny solné jeskyně přímo u zdi místnosti nebo odsazené od zdi a může tedy za nimi proudit vzduch, který je tlačen skrz ně do jeskyně. 
Strop solné jeskyně je buď ze sádry, nebo z pěny (aby byl lehký), pokrytý solnými krystaly. Pokud je z pěny, je porézní a může být skrz něj odsáván vzduch ven.

Ventilace v solné jeskyni.
Ventilace může být vnitřní a venkovní.
Venkovní ventilace znamená, že je do jeskyně skrz solné stěny zvenku nasáván čerstvý vzduch, v létě klimatizovaný a stropem solné jeskyně zase odsáván ven. V jeskyni je tak stále čerstvý vzduch a díky průchodu skrz porézní stěny ze solných briket stále nasycený solí a minerály.
Vnitřní ventilace znamená, že je uvnitř jeskyně klimatizační jednotka (většinou je vidět), která ochlazuje vnitřní vzduch bez jeho výměny. 
Často je také v jeskyních germicidní lampa, která se používá na operačních sálech, ale jak mi řekla paní z hygieny při kontrole naší solné jeskyně, musí se po použití této lampy v jeskyni vyvětrat. Proto v naší solné jeskyni germicidní lampu nepoužíváme a raději mezi seancemi běží na plný výkon ventilace, která tlačí do jeskyně venkovní čerstvý vzduch a odsaje „vydýchaný“ vnitřní vzduch. V případě že je solná jeskyně plně obsazena (např. dětmi ze školky), běží ventilace na nízký výkon i během sezení a vzduch je tak neustále obměňován.

Jak poznat, že solná jeskyně opravdu funguje?
Laik to pozná jednoduše. Vstoupí do solné jeskyně a MUSÍ CÍTIT pach soli a minerálů. Poznáte to určitě, protože prostě NĚCO cítit musíte. Někomu je ten pach až nepříjemný. Pokud necítíte rozdíl mezi vzduchem v šatně solné jeskyně a samotnou solnou jeskyní, pak v jejím vzduchu nic není, ani sůl ani minerály. Právě kvůli vzduchu, který je nasycený minerály a solí je navštěvovaná naše solná jeskyně, hlavně maminkami s dětmi.

V čem pomáhá solná jeskyně?
Sůl obsažená ve vzduchu solné jeskyně uvolňuje zanícené dutiny tím, že zklidňuje zduřelé sliznice, kterými jsou průchody do dutin ucpané. Děti se zastydlou rýmou (tzv. sinusitida), které navštěvují naší solnou jeskyni, vycházejí po 3/4 hodině s tekoucí nudlí u nosu, díky uvolnění průchodnosti dýchacích cest. Po třech až čtyřech návštěvách je většinou po rýmě (máme potvrzeno od maminek :-))
Sůl obsažená ve vzduchu solné jeskyně také pomáhá na ekzémy a astma. Astmatici mohou mít někdy problém po návštěvě s kašlem, protože mají stejné příznaky, jako když použijí inhalátor. Průdušky se roztáhnou a uvolní a astmatici začnou vykašlávat zadržené hleny.

Kdo může navštěvovat solnou jeskyni?
Proč doporučují lékaři nemocným s kožním onemocněním, plicním onemocněním, alergikům, astmatikům atd. pobyt u moře? 
Protože mořský vzduch pomáhá díky tomu, že je nasycený solí a minerály, které při koupeli v moři ulpívají také na kůži. Můj známý má od kožního lékaře doporučený co nejdelší pobyt u moře, kvůli alergické pokožce. Po vykoupání má nechat na sobě sůl zaschnout a vydržet co nejdéle bez osprchování. Jelikož je ale alergický na slunce, nesmí na něm být dlouho. Takže moře a mořský vzduch ano, slunce ne – ideální je solná jeskyně…
Prostředí v naší solné jeskyni je podobné tomu u Mrtvého moře (vysoká koncentrace minerálů a soli ve vzduchu), jen teplota je přijatelnější pro těhotné ženy i pro ostatní - mezi 20 - 22 stupni a nežhne u nás slunce. Vlhkost je udržovaná mezi 40 - 50 %, což je doporučená vlhkost v bytech (v jeskyni máme teploměr a vlhkoměr pro Vaši kontrolu).
Správnou solnou jeskyni s příjemnou teplotou, vlhkostí (a kde je cítit sůl ve vzduchu!!!) mohou navštěvovat těhotné ženy i těsně před porodem a ničím nemohou ohrozit ani sebe, ani plod. Po porodu k nám chodí maminky již s dvouměsíčními miminky a moc si to pochvalují.
Díky speciální cirkulaci vzduchu (opravdu prochází skrz stěny, které jsou ze solných briket) a jeho čištění, je u nás vzduch vždy čistý a zbavený všech bakterií. Takže i když byla před hodinou u nás školka s 25 dětmi, výkonná ventilace vše vyčistí a mohou přijít i miminka beze strachu, že by chytila rýmu, nebo jinou nemůcku.
Samozřejmě ji mohou navštěvovat i ostatní nemocní (ne infekční), kterým lékař nezakázal pobyt u moře. Zeptat svého lékaře by se měli nemocní s nadměrnou (hyperfunkce) funkcí štítné žlázy, kterým by mohl vadit vyšší obsah jódu v soli a tím i ve vzduchu v solné jeskyni. Těm, kteří mají nedostatečnou (hypofunkce) funkci štítné žlázy, by naopak pobyt v solné jeskyni měl pomoci.

MÁTE DOMA BAZÉN? Mohlo by vás zajímat >>> Jak vybrat správný solární ohřev bazénu?

Jak často navštěvovat solnou jeskyni?
Solnou jeskyni je možné navštěvovat tak často, jak uznáte za vhodné. Je to jako se cvičením. Pokud budete chodit cvičit jednou týdně, je to jako byste ani necvičili. Proto se pro relaxaci doporučuje jednou týdně, pro zlepšení stavu a prevenci dvakrát týdně.
Při zdravotních problémech, při kterých solná jeskyně pomáhá (nejvíce rýma - ale pozor při teplotě a infekční rýmě NE) můžete navštěvovat solnou jeskyni každý den. Solnou jeskyní se nelze předávkovat!

Návštěva solné jeskyně s miminkem.
Ohledně miminek a rýmy jsem již psal několikrát. V naší solné jeskyni je nejlepší prostředí pro léčbu rýmy u miminek, protože do sebe pouhým dýcháním a nenásilně dostávají mikročástice soli, které jim uvolňují nosní sliznice. Není tedy potřeba jim kapat do nosánku, stříkat sprayem solný roztok nebo vysávat nudličku savičkou, což je pro miminko hodně nepříjemné (znáte to jak pláče), ale stačí pouze přijít do správné solné jeskyně (pokud mají rýmu, chodí k nám každý den) a po dvou návštěvách je po rýmě a hlavně nenásilně, bez stresování miminka.
Byla u nás maminka s miminkem s rýmou, která si prodloužila pobyt na dvě hodiny, protože miminko spinkalo a prospalo celé dvě hodiny, což jak mi potom maminka řekla, už týden co má rýmu nezažila. V naší solné jeskyni máme také pro miminka k dispozici přebalovací pult.

Závěr
Do solné jeskyně může chodit každý, komu nezakázal lékař pobyt u moře kvůli vysoké koncentraci soli a jódu (např. štítná žláza). Pobytem v solné jeskyni se také nelze předávkovat. To by obyvatelstvo mořského pobřeží a ostrovů již dávno vyhynulo. 
Kdo může k moři, může směle do solné jeskyně. Komu je doporučován pobyt u moře, ale nesmí na slunce, vzhůru do solné jeskyně. Tam slunce nepálí, skvěle se tam relaxuje a zároveň se v ní léčí mnohé dnešní civilizační nemoci.

Pokud jste ani zde nenalezli odpovědi na Vaši otázku, zkuste se podívat do rubriky Ptáte se nebo se zeptejte přímo e-mailem info@solnajeskyneletnany.cz

MÁTE DOMA BAZÉN? Přečtěte si článek >>> 7 mýtů o solární plachtě a ohřevu bazénů.

Solarni plachta CorniSun ohřeje bazén zdarma


Zánět vedlejších nosních dutin (zastydlá rýma) - sinusitida

dívka rýmaMáte ucpaný nos, špatně se Vám dýchá, ale přitom vysmrkat nejde nic?

Pak trpíte sinusitidou - zánětem vedlejších nosních dutin (tzv. zastydlá rýma). Ten je výsledkem otoku nosní sliznice po uvolnění histaminu. Úplné ucpání nosu vede k bolestem hlavy (zejména při předklonu), poruchám spánku a dýchání ústy, při němž vysychá v ústech.
Vedlejší nosní dutiny neboli sinusy, jsou vzduchem naplněné dutiny v lebečních kostech, které jsou propojené s nosní dutinou. Při otoku nosní sliznice snadno dojde k uzavření dutin, v nichž může vzplanout bakteriální infekce, čímž vzniká zánět dutin, zvaný sinusitida. Akutní sinusitida je bolestivé onemocnění provázené horečkou a celkovými příznaky infekce.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: JAK LÉČIT ATOPICKÝ EKZÉM SOLÍ Z MRTVÉHO MOŘE? VÍCE ZDE >>

Jaká je pomoc při zánětu dutin (zastydlé rýmě)?

Můžete zkusit "babské" rady:
Lokte do horké, opravdu horké vody (vydržte) - pomáhá to pro spouštění rýmy a uvolňování dutin.

Dále spray Stérimar (přírodní roztok slané vody - koupíte v lékárně) stříká se do nosu, uklidňuje sliznice stejně jako slaný vzduch v naší solné jeskyni a pomáhá k uklidnění sliznice a uvolňování dutin.Lze ho použít již u miminek.

Napařování nosních dutin Tea Tree olejem.
Další pomoc je napařování s Tea Tree olejem (velice účinné přírodní antiseptikum). V hrnci ohřejte vodu, před varem ji vypněte a kápněte do ní 3 (opravdu pouze tři) kapky Tea Tree oleje. Pozor při prvním nádechu (nosem), kdy je horká voda a páry oleje mají největší účinek - inhalujte nejdříve bez zakrytí hlavy. Když je voda chladnější, zakryjte si hlavu ručníkem a inhalujte až do jejího vychladnutí. Při inhalaci se nadechujte nosem a vydechujte ústy.

MÁTE DOMA BAZÉN? Mohlo by vás zajímat >>> Jak vybrat správný solární ohřev bazénu?

Jak pomáhá naše solná jeskyně při zastydlé rýmě?

Solná jeskyně Letňany, ve které je sůl ve vysoké koncentraci obsažena ve vzduchu, Vám pomůže tak, že při dýchání slaného vzduchu se Vaše zduřelé sliznice zklidní a uvolní tak průchod do vedlejších nosních dutin. Tím dojde k uvolnění tlaku, který způsobuje bolesti hlavy a zastydlá rýma se spustí. 
Sliznice, kterou vysušuje klimatizace v kancelářích nebo suchý panelákový vzduch, nemůže plnit svoji funkci a tím se dostává do dýchacích cest vše, co by se tam normálně nedostalo. Slaný vzduch naší solné jeskyně pomáhá nosní sliznici tuto funkci vrátit.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
JAK OHŘÁT BAZÉN ZDARMA? Solární plachta s nylonem CorniSun to dokáže. Ověřte si to! >>>


Atopický ekzém (atopická dermatitida) a jeho léčba? Jak léčit atopický ekzém?

Atopická dermatitida - Atopický ekzém fotoCo vám řekne kožní lékař, když k němu přijdete s atopickým ekzémem?

Atopickou dermatitidou oslabenou kůži je třeba mazat zvláčňujícím krémem a uměle tak posilovat kožní bariéry. Tím se zabrání jednak úniku tekutin z těla, jednak průniku alergenů do kůže. Snaha o dostatečnou hydrataci a promaštění představuje základ péče o ekzematickou kůži.

V akutních fázích nemoci někdy musejí přijít ke slovu kortikoidy, hormonální přípravky ve formě mlék, či krémů. Není ovšem dobré používat je déle, než je nezbytné. Při dlouhodobější terapii totiž způsobují nevratné ztenčení čili atrofii kůže.

Co říkáme klientům o atopickém ekzému (atopické dermatitidě) my?

Pokud patříte k lidem, kteří trpí atopickým ekzémem, určitě jste již zažili rychlou změnu k lepšímu po příjezdu k moři. Může za to jednak čistý, přiměřeně vlhký a čerstvý vzduch, který u moře dýcháte (vnitřní očista těla) a také koupání ve slané vodě, která odstraňuje alergeny z pokožky a podporuje její správnou činnost (vnější očista těla). Sůl ale nečistí pokožku pouze z vnějšku, ale díky osmóze, pročišťuje pokožku zevnitř. Jak je to možné?

Atopická dermatitida - Atopický ekzém Hana

OSMÓZA - biologický proces, který pomáhá při atopické ekzému.

Viděli jste trávu, kterou pomočil pes? Říká se, že jí moč spálila. Není tomu tak. Uschla sama. Díky osmóze totiž travní buňky začaly ředit okolní slaný roztok moči vodou, kterou obsahují a zcela se vysušily. Toho využíváme v naší terapii. 

Pokud ponoříte lidské tělo (kožní buňky) do slané vody, začne vylučovat vodu, stejně jako tráva. S vodou ale odcházejí také toxiny a nečistoty, obsažené v atopické pokožce. Tím dochází k pročišťování pokožky z vnitřku těla a čistí se ve všech vrstvách. Díky tomu se v prvních dnech terapie atopický ekzém může na pohled zhoršit, protože na povrch začnou vystupovat nečistoty ze spodních vrstev pokožky a dokonce se může objevit i tam, kde dosud viditelný nebyl. Je to ale normální proces a v dalších dnech se začne stav zlepšovat. Doporučuji proto každý den koupel v soli z Mrtvého moře (u miminek a dětí) nebo potírání postižených oblastí vodou z Mrtvého moře (u dospělých). 

Proč používat sůl z Mrtvého moře s vysokým obsahem hořčíku? Hořčík totiž pomáhá v regeneraci kožních buněk a v jejich rychlejší obměně. Často se ale prodává sůl z Mrtvého moře, která obsahuje jen malé nebo žádné procento hořčíku! Jak poznáte pravou, neochuzenou sůl z Mrtvého moře? Čtěte v článku zde >>>

Atopická dermatitida - Atopický ekzém foto JakubVyrovnejte střevní mikroflóru ve střevech!

V televizní reklamě je vám doporučována konzumace jogurtů s Lactobacily. Při terapii proti atopickému ekzému ale doporučuji užívat Lactobacily v mnohem vyšších dávkách. Proč? 
Pokud jste užívali např. antibiotika, vyhubili jste  si v žaludku a ve střevech všechny "dobré" bakterie a přemnožily se tam ty "špatné" - kvasinky. Kvasinky se navíc živí cukry, takže pokud jíte slazené jogurty, dodáváte do střev sice ty "dobré" bakterie, ale zároveň přidáváte potravu těm "špatným". V jednom slazeném jogurtu je až 5 kostek cukru, takže konzumací slazených jogurtů vašim střevům moc nepomůžete. 
Proto doporučuji užívat Lactobacily v tabletách alespoň 2x denně 3 tablety, dospělí 2x denně 5 tablet. Pro miminka jsou k dispozici např. Lactobacílky Baby - vysýpací kapsle které můžete přidávat do kaše nebo mléka.

Vyčistěte si nosní sliznice, průdušky a plíce. 

Stejně jako u moře, je i v naší solné jeskyni vzduch silně nasycen solí. Jelikož je postavena pomocí speciální technologie, získala solná jeskyně Letňany jako jediná v ČR, Certifikát státního zdravotního ústavu o čistotě vzduchu.
Už jste ale možná slyšeli, že lékaři pobyt v solných jeskyních nedoporučují.
Proč? Podívejte se na video >>>


Při terapii doporučuji, alespoň 2x - 3x  týdně, pobyt v naší solné jeskyni.
 Při pobytu dýcháte, stejně jako u moře, čistý, čerstvý, přiměřeně vlhký (40 – 50 %) a mořskou solí nasycený vzduch. Mořská sůl, obsažená ve vzduchu, zase pomocí osmózy čistí nosní sliznice a průdušky a vytahuje z nich vodu. Zduřelé sliznice tak již po prvních 15 minutách pobytu splasknou a návštěvníkům se zastydlou nebo alergickou (sennou) rýmou, se mnohem lépe dýchá. Při pravidelných návštěvách dokonce alergie zcela ustupuje.

Proč to vše píši? Pokožka je takový monitor našeho těla. Atopický ekzém je vždy následek nějakého problému v našem těle a ukazuje na to, že je uvnitř něco v nepořádku. A jelikož jsou nosní sliznice bránou do našeho těla, zachytávají na sobě všechny nečistoty ze vzduchu. Když dobře nepracují, nečistoty se dostávají dál do těla a jsou zpětně vylučovány, kromě jiného, také pokožkou. Pokud sliznice vyčistíte, zlepšíte jejich schopnosti, budou lépe pracovat a zlepší se i stav pokožky.

Pokožka se působením soli vysušuje, co s tím?
Atopická dermatitida - Atopický ekzém foto Katerina
Osmotický proces pročišťuje pokožku skrz naskrz, ale také jí vysušuje. Musíte jí hydratovat, doplnit jí vláhu a zbavit se protivného svědění, které atopický ekzém doprovází.
Pokud byste pokožku promazávali obyčejnými hydratačními krémy, přerušili byste osmotický proces. Pokožka by sice byla vláčná, ale samotné hydratační krémy nečistoty z pokožky nevytáhnou. 
Proto při naší terapii doporučuji používat hydratační krémy s minerály a solí z Mrtvého moře (pro dospělé a na lokální použití) skvělý na suchou pokožku je např. multifunkční krém s avokádem nebo tělové hydratační mléko (vhodné pro miminka a na celotělové použití).

Proč právě tyto přípravky? Obsahují totiž sůl z Mrtvého moře. Hydratují pokožku a zároveň díky soli pokračuje osmotický proces a vytahování nečistot z pokožky. Krém se velmi dobře vstřebává, nezanechává na pokožce mastný film a není parfémovaný. Po potření pokožka přestává během 5 - 10 minut svědit a je vláčná. 
Při terapii doporučuji 3x až 5x denně promazávat postižená místa nebo můžete celé tělo. Je ale možno promazávat vždy, když je pokožka suchá. Prostě mazat, mazat, mazat.

Video - rozhovor o léčbě atopického ekzému pomocí soli z Mrtvého moře.


UPOZORNĚNÍ:

- v prvním týdnu terapie se může ekzém zhoršit a objevit i tam, kde dříve nebyl
- sůl při koupeli nebo potírání pálí, obzvlášť jeli ekzém mokvavý, takže miminka pláčou a chlapi křičí, ale musíte vydržet
- stejné je to i při potírání krémem, může pálit, po několika minutách ale pálení přejde a přestane i otravné svědění
po koupeli v soli tělo vždy osprchujte čistou vodou
- pokud místa potíráte vodou z Mrtvého moře, opláchněte je po 30 minutách (můžete nechat i déle) čistou vodou
po osušení vždy postižená místa potřete hydratačním krémem se solí z Mrtvého moře
- kožní buňky se obnovují jednou za 30 dní, tak dlouho trvá, než se nová buňka ze spodní vrstvy pokožky dostane na povrch, minimálně tak dlouho trvá i terapie, je proto důležité pokračovat, i když se vám zdá ekzém jako vyléčený.

MÁTE DOMA BAZÉN? Přečtěte si >>> Jak vybrat správný solární ohřev bazénu?

SHRNUTÍ TERAPIE

Pro úspěšnou terapii dodržujte tyto zásady:
- každý den (po týdnu terapie stačí obden) se koupejte v soli z Mrtvého moře

- po koupeli se osprchujte čistou vodou

- pokud máte ekzém pouze lokálně, místa potírejte 1 denně vodou z Mrtvého moře (nedoporučuji u miminek)
nechte působit alespoň 30 minut a opláchněte čistou vodou

- postižená místa nebo celé tělo, potírejte několikrát denně krémem se solí a avokádem (v případě hodně suché pokožky) nebo tělovým mlékem se solí z Mrtvého moře

- 2x denně užívejte 3 tablety Lactobacilů (děti), 2x denně 5 tablet Lactobacilů (dospělí)

- pokud můžete, doporučuji jako podporu v terapii, navštěvovat alespoň 2 - 3x týdně solnou jeskyni Letňany

- nepřestávejte, i když se Vám zdá boj s ekzémem nekonečný, trvá minimálně 30 dní, než se tělo a pokožka zcela pročistí.

Atopický ekzém


PŘEČTĚTE SI:
 Článek o možných příčinách atopického ekzému >>>

Vyzkoušejte sílu vody z Mrtvého moře ZDARMA!

V naší solné jeskyni je možnost vyzkoušet podpůrnou sílu vody z Mrtvého moře. Každý návštěvník si může pomocí tampónů potřít postižená místa. Voda se odpaří a na pokožce zůstane slabá vrstvička soli z Mrtvého moře. Pomáhá také při popáleninách, puchýřích, proti plísním nehtů i hemoroidech. 

Máte dotazy k terapii?
Zavolejte na tel.: 736 701 422 - rád Vám na ně odpovím.
Ing. Jaroslav Málek

MÁTE DOMA BAZÉN? Přečtěte si článek >>> 7 mýtů o solární plachtě a ohřevu bazénů.

Solarni plachta CorniSun ohřeje bazén zdarma


Je rozdíl mezi solí z Mrtvého moře a solí z Mrtvého moře?

Asi si řeknete, ten chlap se úplně zbláznil. Jsou přece stejné, jaký by mezi nimi měl být rozdíl?
Jsou obě získané vysušením vody z Mrtvého moře, jsou stejně bílé a jsou také stejně slané a obsahují stejně minerálů.......NEBO SNAD NE????

Jaký je rozdíl mezi solemi z Mrtvého moře?

                  Sůl z Mrtvého moře
Sůl z Mrtvého moře

               

 

 

 

 

              Sůl z Mrtvého moře
Sůl z Mrtvého moře
Mezi solemi na obrázcích není žádný viditelný rozdíl. Kromě ceny a...
Ta horní se prodává za cca 100 - 150 Kč za 1 kg a můžete ji koupit v supermarketech i lékárnách. Sůl dole zakoupíte pouze u nás, za cca 260 Kč za 1 kg. Obě jsou z Mrtvého moře, tak proč je v ceně tak velký rozdíl?
Ten hlavní je v množství minerálů, které sůl z Mrtvého moře obsahuje a kvůli kterému si ji kupujete. Rozdíl, který nevidíte, ale cítíte, pokud sůl ochutnáte. Po ochutnání je sůl nahoře slaná (jak jinak, řeknete si), sůl dole je však HOŘKÁ.

Přečtěte si: JAK VYLÉČIT ATOPICKÝ EKZÉM SOLÍ Z MRTVÉHO MOŘE >>>

Je voda v Mrtvém moři 10x slanější než ostatní moře, jak tvrdí i věhlasné televizní stanice?

Ano i ne. Voda v Mrtvém moři obsahuje více než 80% různých minerálů (nejvíce obsahuje magnezia (hořčíku) - 47% z celkového objemu minerálů) a pouze 20% soli, zatímco voda v běžném moři obsahuje pouze 3% minerálů a 97% soli. Právě díky vysokému obsahu hořčíku, je sůl z Mrtvého moře tak léčivá.
Voda v Mrtvém moři není slaná, ale hořká!

Pravá sůl z Mrtvého moře, ze které NEJSOU odstraněny minerály,je na chuť hořká, až si dovolím říct, že je odporná a nedá se spolknout, stejně jako voda z Mrtvého moře. Z toho důvodu také v Mrtvém moři nic nežije. Tzv. demineralizovaná sůl z Mrtvého moře (jsou z ní odstraněny minerály) je na chuť slaná, stejně jako běžná mořská, nebo kuchyňská sůl.

Kdo chce využívat léčivé účinky soli z Mrtvého moře, měl by kupovat hořkou sůl, která obsahuje vysoké množství minerálů. Pokud je sůl z Mrtvého moře slaná nebo jen mírně hořká, tyto minerály neobsahuje a její účinek se rovná účinku běžné mořské soli.
NENECHTE SE NAPÁLIT, KUPUJTE POUZE SŮL Z MRTVÉHO MOŘE, KTERÁ OBSAHUJE MINERÁLY!!! 

NÁŠ TIP: SOLÁRNÍ PLACHTA CORNISUN S NYLONEM - OHŘEJE VÁŠ BAZÉN ZDARMA!

Jaký je rozdíl mezi kamennými solemi?

      Kamenná sůl - těží se v dolech v Polsku
              obsahuje pouze 3% minerálů
Sůl kamenná

 

 

 

 

 

Kamenná sůl - těží se u Mrtvého moře 
              obsahuje 80% minerálů
Sůl kamenná mrtvé moře
Rozdíl v množství minerálů je vidět na barvě soli. Kamenná sůl, která se těží v horách kolem Mrtvého moře je šedá, díky vysokému obsahu hořčíku a dalších minerálů. Sůl z Polska, Himáláje, Pákistánu je červená, protože obsahuje většinou nejvíce železa.

Minerální sůl z Mrtvého moře - pomáhá při léčbě atopického ekzému, lupénky, plísni nehtů, ....

Sůl z  Mrtvého moře, kterou u nás můžete zakoupit (a zdarma dostáváte k 10. vstupové permanentce), nakupujeme přímo od izraelského dovozce. Obsahuje 47% hořčíku a další minerály, stejně jako voda z Mrtvého moře. Sůl je pouze vysušená, není rafinovaná, takže obsahuje všechny látky, které obsahuje voda v Mrtvém moři. Jakost soli je potvrzena certifikátem, vydaným izraelským institutem jakosti.
Objednat ji můžete v našem e-shopu >>>

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
JAK OHŘÁT BAZÉN ZDARMA? Solární plachta s nylonem CorniSun to dokáže. Ověřte si to! >>


Atopický ekzém - léčba? Nejdříve je třeba odstranit příčinu!

Atopický ekzém u dospělé osobyPokud používáte na atopický ekzém kortikoidy, je to jako kdybyste rezavé auto natírali novou barvou a čekali, že z něj uděláte nové. Uvnitř  však bude stále rezivět a rez bude vystupovat na povrch, stejně jako ekzém. Pomocí kortikoidů léčíte následek, ne příčinu ekzému. A když bude postižený stále ve stejném prostředí, ekzém se zase rychle vrátí. 
Kůže je totiž obrazem stavu Vašeho těla a to tělo je potřeba nejdříve vyléčit, pak se sama vyléčí i kůže!

ATOPICKÝ EKZÉM = KORTIKOIDY? Je to nutnost?

Klasický případ: pacient přijde ke kožnímu lékaři. Diagnóza: atopický ekzém - nasadíme kortikoidy. Co na tom, že se mohou používat pouze krátkodobě, protože po jejich použití se zeslabuje kůže. Hlavně že se ekzém vyléčí....
Jenže pouze na krátkou dobu. Ptá se Vás lékař na čem spíte, zda často větráte, radí Vám co dělat a nedělat? Podle mých zkušeností NE!
Možná si pamatujete na "zázračného" lékaře černé pleti (vystudoval českou medicínu), který v devadesátých letech v Novém Boru léčil kožní problémy a měl skvělé výsledky. Byl o něm i pořad v televizi kde tvrdil, že má recepty na masti od šamana svého kmene a že proto jsou tak účinné. Bohužel (nebo bohudík) se po nějaké době přišlo na to, že do svých "zázračných" mastí přidával obrovské množství kortikoidů, které díky tomu okamžitě účinkovaly. Po nějaké době se však ekzém vrátil, v ještě v horší formě :-(

PŘEČTĚTE SI: JAK LÉČÍME ATOPICKÝ EKZÉM V SOLNÉ JESKYNI LETŇANY.

HLEDEJTE PŘÍČINU ATOPICKÉHO EKZÉMU

V jedné diskusi o atopickém ekzému si maminka stěžovala, že její 27 letý syn, velmi trpí atopickým ekzémem. Má ho po celém těle, až se mu odlupují kousky kůže a žádné masti již nepomáhají. Velmi ho to svědí a tak si kůži ještě víc dráždí škrábáním. Maminka mu neustále vyvařuje a vyměňuje prostěradlo i povlečení, které je plné odloupaných kousků kůže. A tady je ten základní problém.Atopický ekzém a jeho příčiny

Maminka vyvařuje prostěradlo a povlečení, ale už vůbec jí nezajímají MATRACE, POLŠTÁŘ a PEŘINA. Právě tam se však nejlépe daří roztočům. Právě tam mají nejlepší prostředí pro množení a právě tam samozřejmě zase umírají. Jejich mrtvá těla se drobí v jemné částečky prachu a ty ten chudák syn, celou noc vdechuje. Když si lehne do postele, přes prostěradlo se na něj z matrace vyvalí oblak mrtvých roztočích tělíček, aby si jeho plíce celou noc užívaly obrovské množství alergenů.

PROČ KAŠLOU MIMINKA V POSTÝLCE

Další maminka si stěžuje, že jakmile položí miminko večer doma do postýlky, začne kašlat a přestane až ráno. Prý je to tím, dle její kamarádky která "dělá čínskou medicínu", že má miminko v leže oslabené plíce a poloha vleže vždy činnost plic zhoršuje?!?!?!?! TO BYCHOM KAŠLALI VŠICHNI!!!! 
Když má tedy miminko oslabené plíce (jak říká kamarádka která "dělá čínskou medicínu"), kašle také, když jdete ven a položíte ho do kočárku? Vsadím se, že NE. Že by mělo miminko oslabené plíce jenom doma v postýlce?
Matrace pro miminka se většinou dědí nebo půjčují po generace, zároveň s postýlkou. Dokážete si představit, kolikrát se miminko do ní počůralo? Kromě potu, blinkání, mléka a čaje, se do matrace vsákla také moč, která je náramná mňamka pro roztoče.
Uvnitř matrace, na které někteří spí i několik desítek let, může žít až 10 milionů roztočů. Během svého krátkého života totiž zplodí každá roztočí samička několik tisíc potomků. 
Jakmile miminko položíte do postýlky, obklopí ho prach z mrtvých těl a trusu roztočů, který ho nutí ke kašli.

MÁTE DOMA BAZÉN? Přečtěte si >>> Jak vybrat správný solární ohřev bazénu?

Atopický ekzém a jeho příčiny

POSTEL = SEMENIŠTĚ ALERGENŮ

Dospělé lidské tělo během noci vypotí až jeden litr potu. Pokud se v posteli potíte při nemoci, vypotíte až několik litrů potu za den.Ten se vsákne přes povlečení do polštáře a do peřiny, hlavně však přes prostěradlo do matrace. Pokud máte matraci pět, deset, dvacet let, spočítejte si, kolik do ní nateklo za tu dobu potu a kolik se do ní odrolilo kilogramů staré, odumřelé kůže. Pot je plný mastnoty a dalších, pro roztoče blahodárných ingrediencí a na odumřelé kůži přímo hodují. Roztoči milují Vaše matrace.
Další pochoutka pro roztoče jsou PRAVÉ péřové peřiny, nejlépe z husího peří a také z ovčího rouna. Husí peří i ovčí vlna jsou totiž mastné a právě na té mastnotě si roztoči velmi rádi pochutnávají.

Dáváte v letní teplé, slunečné dny "vyvětrat" peřiny na okno? Pro roztoče tak vytváříte pravý ráj. Mají v peřinách krásně teploučko a vlhko (opravdu věříte tomu, že se vlhkost přes sypek a povlečení za pár hodin na okně vypaří?) a k tomu ještě hojnost Vašeho mastného potu a kůže k jídlu. MŇÁÁÁÁM. A tak se množí a množí....a umírají a umírají....

MOJE VLASTNÍ ZKUŠENOST S  ATOPICKÝM EKZÉMEM

Dříve, když jsem si lehl do postele, okamžitě jsem začal kašlat a cítil jsem se, jako bych si lehal do prachu. Přitom prostěradlo i povlečení bylo čerstvě vyprané a vyžehlené. V té době jsme totiž měli molitanovou matraci, která do sebe nasávala veškerý pot, který jsem za noc vydal (hodně se potím). Molitanová matrace nemá šanci se nijak vyvětrat a tak se stala hojnou půdou pro roztoče i když bylo prostěradlo čistě vyprané. 
Obrovské množství roztočů bylo v matraci a jakmile jsem si lehl, prach z jejich mrtvolek proletěl prostěradlem a já to celou noc dýchal. Když jsem odkryl potah matrace, zjistil jsem, že je celá plesnivá.

ODSTRAŇTE PŘÍČINY ATOPICKÉHO EKZÉMU

Proto se nejdříve podívejte na matraci. Často (klidně každý den) ji vysávejte vysavačem, abyste odstranili odumřelé roztoče a prach. Pokud nechcete nebo nemůžete koupit novou, pořiďte si chránič matrace a chránič polštáře (na polštář postačí každý den čistý ručník), který zachytí veškerý pot a odpadávající kůži a můžete ho vyvařit spolu s prostěradlem a povlečením (vysoká teplota roztoče zabíjí). 

Podle nedávno zveřejněné studie chránič matrace sníží množství živých roztočů během měsíce o více než 90%.

Peřiny, když už je musíte větrat venku, dávejte ven pouze ve velkém mrazu. Ten roztočům nesvědčí a spolehlivě je zabije. Peřiny nechte na mrazu nejlépe přes noc, aby pořádně promrzly. Pak je ale dejte vyčistit, nebo pokud je máte prací, vyperte je, abyste je zbavili odumřelých roztočích těl.
Před spaním a také ráno v pokoji pořádně vyvětrejte. PŘIZNEJTE SE, UŽ JSTE DNESKA DOMA VĚTRALI? Větráním mám na mysli plně otevřená okna (stačí na 5 - 10 minut) , ne celý den otevřenou "větračku"! 
Při spaní mějte vypnuté topení a udržujte vlhkost v místnosti okolo 40%. Nižší vlhkost vysušuje nosní sliznice, vyšší pomáhá bujení plísní a roztoči si v ní přímo libují.

ROZTOČI A JEJICH DRUHY

Tzv. prachoví roztoči jsou malí tvorečkové, kteří měří pouze 250 až 300 micronů = 0,3 mm, takže nejsou viditelní lidským okem. Mají osm nohou a proto nepatří mezi hmyz, ale jsou příbuzní pavouků. 
Na Zemi žijí již 400 milionů let, ale až v roce 1694 je holanďan Anton van Leeuwenhoek objevil pod mikroskopem. 
Ačkoliv žije na Zemi mnoho druhů roztočů, nejběžnější jsou pouze dva. Dermatophagoides farinae (americký) a Dermatophagoides pteronyssinus (evropský). "Dermatophagoides" znamená "pojídač kůže".

Celí život jsme jimi obklopeni, protože se živí naší starou, odumřelou kůží. Alergenem se ale nestávají živí roztoči, ti se zuby nehty drží uvnitř blahodárné matrace, kde žijí 3 - 4 měsíce. Každá samička zvýší populaci o 25 - 30 roztočích miminek týdně. Alergii způsobuje protein obsažený v jejich trusu a také jejich rozpadlá, mrtvá tělíčka. Ty se dostávají do vzduchu, který celou noc dýcháme a ty nám dráždí dýchací cesty a způsobují alergii. Při každém otočení v posteli si totiž jen přidáváme do okolního vzduchu oblak prachu, složený z trusu roztočů a jejich odumřelých těl.

Atopický ekzém na krku

JAK LÉČIT ATOPICKÝ EKZÉM

Z toho co jsem napsal vyplynulo, že léčení atopického ekzému (a to jak homeopatiky, ječmenem, kozím mlékem, mastmi nebo kortikoidy) je k ničemu, pokud neodstraníte příčinu a tou je většinou Vaše matrace. Pokud bych prodával matrace, mohli byste to považovat za dobrý reklamní článek. Já ale matrace neprodávám a je mi jedno u koho ji koupíte. Hlavně ji vyměňte, nebo si alespoň pořiďte chránič matrace a polštáře. Pak již máte s atopickým ekzémem skoro vyhráno. 

Teď se ještě zbavit toho otravného svědění. Koupejte se v soli z Mrtvého moře! Na atopický ekzém (a nejenom na něj) funguje, díky obsaženému velkému množství minerálů (téměř 50% hořčíku), velmi dobře. Přidat ji můžete do koupele i pro miminka, nebo ji použijte na potírání ekzému vodou z Mrtvého moře. Mořská voda bude na ekzému pálit (zvlášť pokud ho máte rozškrábaný), ale vyplatí se to, protože atopický ekzém se vyléčí a to většinou během 30 dnů. A hlavně bez použití kortikoidů! 
Po koupeli je vždy nutné pokožku opláchnout čistou vodou a potřít hydratačním mlékem nebo krémem, nejlépe s obsahem solí z Mrtvého moře, aby se pokračovalo v léčbě. 

Kupujete opravdu pravou, neochuzenou sůl z Mrtvého moře? Přečtěte si, jak poznáte pravou minerální sůl z Mrtvého moře.

Noci bez kašlání a dny bez škrábání Vám přeje Jaroslav Málek

MÁTE DOMA BAZÉN? Přečtěte si >>> Jak vybrat správný solární ohřev bazénu?


Jak zbavit miminko rýmy? Pomůže slaný vzduch.

Do naší solné jeskyně Letňany přišla maminka s miminkem, že se už týden pořádně nevyspala. Její miminko má ucpaný nos, nemůže dýchat a v noci se neustále budí. Sami víte, jak je to nepříjemné a jak se špatně spí s ucpaným nosem. Dospělák se může alespoň vysmrkat, ale miminko?
Maminku jsem uvedl do jeskyně, a když jsem jí po hodině šel upozornit, že je konec seance, požádala mě, jestli by si to mohla o hodinu prodloužit, protože miminko po deseti minutách v jeskyni usnulo a ona si konečně může odpočinout.

Jak se rychle zbavit rýmy u miminkaCo se v solné jeskyni s miminkem stalo?

Pokud má miminko rýmu, největší problém je, že se nemůže samo vysmrkat a uvolnit si dýchací cesty. Maminky používají různé odsávačky, které to však spíše ještě zhoršují, protože dráždí nosní sliznice a ty produkují hlen ještě víc. Navíc jak miminko neustále leží, hlen z nosních dutin jim stéká do krku a do průdušek. To je nutí ke kašli.
Jakmile miminko začalo dýchat slaný vzduch v jeskyni, sůl zklidnila nosní sliznice, jejich zduření splasklo a uvolnily se dýchací cesty. Sliznice na sůl reagují opravdu rychle, a proto již po chvilce miminko spalo jako na obláčku, protože mohlo volně dýchat.

Jak pomáhá solná jeskyně Letňany při zastydlé rýmě.

Tuto reakci sliznic na sůl vidíme i u větších dětí, které k nám chodí se školkou a přijdou se zastydlou rýmou. Když vycházejí po seanci z jeskyně, některým teče nudle až po bradě. Dýchaná sůl totiž zklidní nosní sliznice, tím se uvolní nosní dutiny a nahromaděný hlen z nich volně vytéká.
Pán se zastydlou rýmou to popsal tak, že mu po několika minutách v jeskyni začalo jakoby jemně praskat v nose (otok sliznic splaskával) a najednou se mu spustila rýma. Po vysmrkání měl volný nos.

Přijďte strávit noc v solné jeskyni a zbavte se rýmy a kašle.

Efekt splasknutí nosních sliznic viděla i maminka, která přišla se sedmiletým synem přespat do naší solné jeskyně. Doma syn vždy ráno začal kašlat. Celý den ani v noci nic, až vždy ráno po probuzení. Byl to přesně ten případ, kdy hleny ze zduřelých nosních dutin stékají při spaní do průdušek a jakmile se ráno vstane, začnou se jich plíce zbavovat a začnete kašlat.
Po přespání v jeskyni, kdy celou noc dýchal slaný vzduch, vůbec nekašlal. Zduřelé sliznice splaskly, přestaly produkovat hlen a průdušky byly čisté.

Máte Vy nebo Vaše děti problém s rýmou? Přijďte relaxovat a pohrát si s nimi do solné jeskyně Letňany!
Zavolejte na tel.: 736 701 422
nebo si přímo rezervujte pobyt v rezervačním systému zde >>>

Přečtěte si také článek >> Atopický ekzém u miminek - co Vám o něm lékaři neříkají.

Proč solná jeskyně Letňany získala jako jediná v ČR Certifikát státního zdravotního ústavu? Sledujte video.

Atopický ekzém u miminek - co Vám o něm lékaři neříkají.

Atopická dermatitida - Atopický ekzém u miminekKdyž někdo přijde do naší solné jeskyně s atopickým ekzémem a já se začnu vyptávat, všichni se diví, že na to, co se ptám já, se jich nikdy kožní lékař neptal. Většina lékařů se totiž neptá na možnou příčinu ekzému, pouze léčí následek a to, proč ekzém vznikl, je nezajímá. Kůže s ekzémem je totiž takový monitor, který se všichni snaží čistit a leštit, ale neuvědomují si, že pokožka ukazuje na to, že je něco špatného v počítači (v těle) a že se musí začít tam.

Co většinou způsobuje atopický ekzém

Ono totiž stačí, a u miminek zvlášť, když se zvýší teplota, proběhne viróza, užijí se antibiotika nebo jako u roční holčičky, se kterou za mnou přišla maminka, proběhne očkování a ze střev zmizí Lactobacily, tak potřebné pro přirozenou a zdravou střevní mikroflóru a rozmnoží se tam kvasinky. Ty se ze střev rozšíří do celého těla a zanechávají všude nečistoty, které vylučují.  Pokud se s tím nic nedělá a kvasinek je již opravdu hodně, tělo je vyplavuje nejenom močí (tak vzniká mykóza) ale i pokožkou a tím vzniká ekzém. A jelikož ekzém vzniká uvnitř těla a prostupuje pokožkou na povrch, musíme ho také zevnitř těla léčit. Proto nestačí potírat pokožku kortikoidy a různými mastmi, protože jakmile přestanete, ekzém znovu vyleze na povrch. Je to stejné, jako kdybyste nastříkali zrezivělé auto novým lakem, rez znovu vyleze na povrch.

Co udělat jako první, při léčbě ekzému

Proto první věc, kterou doporučuji při ekzému a doporučil jsem to i mamince s roční holčičkou, užívat alespoň 3 tablety Lactobacilů denně (pro miminka máme vysýpací, které se vysypou do pití nebo do jídla). Samozřejmě první její dotaz zněl, jestli to holčičce neuškodí, když na balení je napsaná 1 tableta denně. Vůbec ne. Čím víc jich užije, tím lépe. I kdyby snědla celou tubu s 30 tabletami najednou, tak jedině dobře pro střeva.

Zklidnili jsme střeva, začneme čistit pokožku

Pokud uklidníme střeva a obnovíme v nich přirozenou mikroflóru, můžeme uzdravovat pokožku. Mamince jsem doporučil koupele ve slané vodě (se solí z Mrtvého moře) a potírání tělovým mlékem s obsahem soli. Varoval jsem, že se může ekzém zhoršit, protože začne vylézat na povrch pokožky. Po třech týdnech však maminka přišla nadšená, že je holčička bez ekzému a že se pouze zlepšovala, že fáze zhoršení neproběhla.

Atopický ekzém

Budou lékaři více informovat o důležitosti Lactobacilů?

V současné době již někteří lékaři a lékárníci (sláva jim) doporučují při užívání antibiotik, užívat také tablety s Lactobacily. Bohužel ne všichni a už vůbec ne pediatři, i když miminka tím trpí nejvíc. Schválně, doporučil Vám pediatr užívat po očkování, po viróze, po antibiotikách VYŠŠÍ množství probiotik - Lactobacilů?

Co když máte atopický ekzém několik let

Horší to bylo u pětileté holčičky, kterou přivedla babička, protože si přečetla můj článek o tom, jak léčit atopický ekzém a chtěla moji terapii, i proti vůli rodičů, vyzkoušet.
Protože holčička trpěla ekzémem již několik let a i přes stálou léčbu kortikoidy se nelepšil, věděl jsem, že to nebude jednoduché. Celé tělo bylo ekzémem prolezlé skrz naskrz. Začali jsme velkým množstvím lactobacilů (3 x denně 2 tablety - pro větší děti máme cucací), koupelemi ve slané vodě, potíráním tělovým mlékem se solí a hlavně varováním, že se ekzém na pohled hodně zhorší.

Hrůza po prvním týdnu léčby

Po týdnu přijely do jeskyně a holčička vypadala hrozně. Místo rudých skvrn ekzému byly po celém těle hnědé a i tam, kde předtím nebyly. Jelikož ekzém vylézá zespodu pokožky na povrch, není nejdříve ve spodní vrstvě vidět a až sůl ho vytáhne na povrch. Tím se ale pokožka čistí. Babička byla zoufalá, ale holčička byla velká hrdinka, přestože koupele v soli i potírání krémem jí hodně pálily. Krém naštěstí po několika minutách přestane pálit a hlavně zklidní pokožku, takže ta přestane svědit. Odjely s další dávkou soli a krému s vírou, že už to za týden bude lepší.Atopický ekzém a léčba v solné jeskyni Letňany

Druhý týden ještě horší

Nebylo. Koupaly, mazaly, a když přijely po dvou týdnech, ekzém byl ještě horší. Na těle holčičky snad nebylo místo, které by nebylo hnědé. Babička už chtěla přestat v léčbě, že už je to moc dlouho a stále se to jenom zhoršuje. Musel jsem ji dlouho přesvědčovat, že když se ekzém tvořil několik let, nemůže se ho tělo zbavit za týden a aby ještě týden pokračovaly v koupelích a mazání.

Ekzém po třech týdnech léčby

Po třech týdnech přijely znovu do solné jeskyně v Letňanech a stal se zázrak. Holčička byla až na pár skvrn úplně čistá.

MÁTE DOMA BAZÉN? Mohlo by vás zajímat >>> Jak vybrat správný solární ohřev bazénu?

Příběh se šťastným koncem u dospělého atopika

Volala mi paní z Liberce, že si přečetla o mé léčbě atopického ekzému a že to chce vyzkoušet. Celotělový ekzém se jí objevil po úspěšně ukončené chemoterapii a už rok s ním neúspěšně bojuje u kožní lékařky. Ten samý případ. Chemoterapie zcela vybila mikroflóru ve střevech a rozmnožily se tam kvasinky. To jí ale, bohužel, žádný lékař neřekl.
Doporučil jsem jí známý postup, poslal sůl z Mrtvého moře a krém a varoval, že se ekzém může zhoršit. Za týden mi paní volala, že se na sebe ani nemůže podívat do zrcadla, jak hrozně vypadá. Prosil jsem ji, ať pokračuje a hlavně nepřestává, protože jinak ekzém zaleze zpět. Bude to sice vypadat, že se zlepšil, ale nikdy se ho nezbaví. Poslal jsem jí další dávku soli a krému.
Po měsíci přišly dvě paní k nám do jeskyně a jedna z nich se představila, že je ta z Liberce s ekzémem. Byla úplně čistá. Vyprávěla mi, jak se šla, už vyléčená, ukázat ke své kožní lékařce. Ta radostně volala, že je skvělé, jak ta poslední kortikoidní mast, co jí předepsala, pomohla. Paní jí vysvětlila, díky čemu je bez ekzému a lékařka jí řekla, že je to sice hezké, ale že je to alternativní medicína a tu že nemůže podporovat.

Máte problémy s pokožkou, trápí Vás nebo Vaše děti atopický ekzém?

1. Začněte s tím, že se „předávkujete“ Lactobacily.
2. Každý den se koupejte v soli z Mrtvého moře
3. Po koupeli a alespoň vždy znovu ráno (můžete ale vícekrát denně) potírejte pokožku krémem se solí a avokádem (pokud je hodně suchá) nebo tělovým mlékem se solí z Mrtvého moře.
Vše objednáte v e-shopu Solné jeskyně Letňany.

Pročištění pokožky trvá minimálně měsíc, tak dlouho by měla trvat i terapie.

Máte k léčbě atopického ekzému dotaz? Zavolejte na tel.: 736 701 422

nebo napište info@solnajeskyneletnany.cz

Podívejte se na video, proč solná jeskyně Letňany získala jako jediná v ČR Certifikát státního zdravotního ústavu.


Přečtěte si také článek o možných příčinách atopického ekzému >>>

Stránka 1 z 6 - 51 položek celkem