Novinky a články o solné jeskyni Letňany, Strana 4

Vzduch v solné jeskyni Letňany je stejný, jako v Moravském krasu!

les zdroj zapornych iontu v prirodeSolné jeskyně jsou stále opředeny různými mýty a pověstmi, každá z nich je podle nich jedinečná a určitě léčivá. Nikdo však zatím jejich léčivé účinky neprokázal a už vůbec si nenechal změřit kvalitu vzduchu, který uvnitř je.
Proto jsem se rozhodl, že si nechám jeden z hlavních údajů potvrzujících čistotu vzduchu, množství záporných iontů, změřit Státním zdravotním ústavem. Měření proběhlo v září 2009.

PROČ JSOU PROSPĚŠNÉ PRÁVĚ ZÁPORNÉ IONTY

Vyšší množství záporných iontů v ovzduší zlepšuje transport kyslíku v těle, zvyšuje prokrvení buněk a tím obranyschopnost organismu. Vzduch se pro člověka stává dýchatelnější a na pocit svěžejší. Vyšší počet záporných iontů vzniká například v lese, u vodopádu, tříštěním mořských vln, slunečním zářením nebo při bouřce. 

Běžný počet záporných iontů ve venkovním ovzduší je kolem 450/cm³ (450 záporných iontů v centimetru krychlovém vzduchu). Čím vyšší je jejich počet v ovzduší, tím je vzduch čistší a naopak. Při počtu záporných iontů pouze kolem hodnoty 100/cm³ se člověk cítí malátný, špatně se mu dýchá, je unavený a bolí ho hlava.
Průmyslová zařízení, elektronika a výrazné znečištění atmosféry produkují ve zvýšené m

íře kladné ionty. Z toho důvodu je, hlavně v hustě osídlených oblastech, koncentrace kladných iontů až 6-ti násobně vyšší, než je její přirozený poměr k záporným.

TROCHA FYZIKY

Záporné ionty vznikají rozpadem molekul vzduchu, pokud jim byla dodána potřebná energie.

Molekula vzduchu se rozdělí na kladný iont a záporně nabitý elektron. Ten se spojí s další molekulou vzduchu a vznikne záporný iont. Tento  proces probíhá v přírodě nepřetržitě. Vzniklé záporné ionty jsou však velmi nestálé a během krátkého času se znovu spojí s kladnými ionty a tím se zneutralizují.

Záporné ionty se pohybují vyšší rychlostí a tím je jejich počet v ovzduší o něco větší. Kladné ionty jsou pomalejší a zároveň jsou přitahovány k zemi, která má záporný náboj. Proto je v  ovzduší stále mírný přebytek záporných iontů.

Ionty molekul vzduchu, kladné i záporné, jsou neviditelné a bez jakéhokoliv zápachu. Zda jsou ve vzduchu ve větší míře obsaženy právě záporné ionty poznáte tak, že je vzduch na pocit čerstvý a lépe se vám dýchá, stejně jako po bouřce.

PRŮBĚH MĚŘENÍ ZÁPORNÝCH IONTŮ V SOLNÉ JESKYNI PRAHA 9 LETŇANY

Měření záporných iontů vzduchu v solné jeskyni Letňany

Měření začalo ráno, ještě před příchodem prvních klientů. K měření byl použit ionometr firmy KATHREIN - MGK 01. Podle článků na stránkách většiny solných jeskyní, by měl být vzduch v jeskyni přímo přesycen zápornými ionty uvolněnými během noci ze soli.

Na počátku měření byl však v jeskyni počet záporných iontů stejný, jako v ovzduší venku, 420/cm³. 
Paní doktorka ze Státního zdravotního ústavu byla skeptická. Nevěřila, že by v jeskyni mohl být jejich počet vyšší, protože jak jsem již uvedl v odstavci o fyzice, aby se vytvořily záporné ionty, musí být molekulám vzduchu dodána energie. A tu jim kámen sám od sebe nedodá. A kromě toho, měla již paní doktorka zkušenost s měřením záporných iontů vytvářených (spíše nevytvářených) solnými lampami.

Každých 5 minut odečítala paní doktorka z ionometru naměřené množství záporných iontů. Po 15 minutách byl stav stále stejný, žádná změna. 
Po 20 minutách měření jsem zapnul ventilaci a čerstvý vzduch začal proudit skrz stěny dovnitř jeskyně. Měřící přístroj začal ihned reagovat na zvyšující se množství záporných iontů. Naměřené hodnoty začaly stoupat a dostaly se až na počet 900/cm³, což je dvojnásobek množství, které bylo naměřeno ve venkovním ovzduší.

VÝSLEDKY MĚŘENÍ

Místo měření Čas měření Koncentrace záporných iontů (počet/cm³) Mikroklimatické podmínky
Solná jeskyně 9:30 420 23°C,   54% r.v. 
- " - 9:35 450  
- " - 9:40 400  
- " - 9:45 320  
- " -  9:50 600 Zapnuto větrání 
 - " - 9:55 720  
- " - 10:00 780 22,4°C,   42,1% r.v. 
- " - 10:05 780  
- " - 10:10 720  
- " - 10:15 750  
- " - 10:20 900  
- " - 10:25 780  
- " - 10:30 780  
- " - 10:35 690 Vypnuto větrání 
- " - 10:40 690  
- " - 10:45 720  
Šatna před vstupem 10:55 450 24,1°C,  42,2% r.v.  
 Venkovní prostředí 11:00 420 27,8°C,  41,6% r.v.  


                                                                                                    r.v. - relativní vlhkost vzduchu

Protokol_mereni_zapornych_iontu_graf

Po ukončení měření mi paní doktorka potvrdila, že podle množství záporných iontů, je vzduch v naší solné jeskyni stejně čistý, jako uprostřed lesa v Moravském krasu.

JAK PROBÍHÁ ZÁPORNÁ IONIZACE VZDUCHU V SOLNÉ JESKYNI PRAHA 9 LETŇANY

Stěny naší solné jeskyně jsou postaveny z porézních solných briket, slisovaných pod vysokým tlakem z krystalické mořské soli. Skrz tyto stěny proudí venkovní vzduch dovnitř jeskyně a stropem je odváděn pryč. Tím nejenom že je obměňován vzduch uvnitř jeskyně, ale průchodem (pohybová energie) skrz mikroštěrbiny v solných briketách, se molekuly vzduchu spojují se zápornými elektrony uvolněnými ze soli a vznikají záporné ionty, tak prospěšné pro naše zdraví.

Při pobytu v solné jeskyni Praha 9 Letňany si tak můžete být jisti, že jste v čistém prostředí a zároveň dýcháte sůl a minerály, tolik prospěšné pro dýchací cesty, pokožku a celé tělo.

Originál protokolu z měření je k nahlédnutí v sídle naší solné jeskyně.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
JAK OHŘÁT BAZÉN ZDARMA? Solární plachta CorniSun to dokáže! Ověřte si to! >>>


Solná jeskyně Praha 9 Letňany. Je vhodná v těhotenství?

tehotenstvi briskoPoznala to skoro každá nastávající maminka. Jakmile otěhotněla, ucpal se jí nos, nemohla dýchat a nejhorší to bylo v noci, kdy se kvůli tomu nemohla vyspat. V těhotenství se totiž víc prokrvují všechny sliznice (aby se do těla miminka dostal dostatek kyslíku a mělo v děloze veškeré pohodlí). Někomu se prokrvují hodně i nosní sliznice a pak je z toho ucpaný nos.

Není to klasická rýma ani sinusitida (zánět nosních dutin). Je to hormonálně způsobená vasomotorická "rýma" a měla by znovu po porodu odeznít. Co ale dělat do porodu, aby se maminka alespoň vyspala?

Nejrychlejší pomoc je použití spraye se slaným roztokem (Sterimar), který se stříká do nosu. Vzhledem k tomu, že obsahuje pouze zředěnou mořskou vodu, můžete ho použít kdykoliv, jak často chcete a jak dlouho potřebujete. Prostě si při obtížích stříknete do obou nosních dírek, přebytek necháte vytéct a zbytek jemně vysmrkáte. 

ČTĚTE: JAK LÉČÍME ATOPICKÝ EKZÉM V SOLNÉ JESKYNI PRAHA 9 LETŇANY.

Další pomocí pro těhotné je pravidelná (alespoň 1 týdně) návštěva solné jeskyně. O tom, jak má správná solná jeskyně vypadat a co v ní máte cítit, jsem zde již psal. Vysoká koncentrace soli, obsažená ve vzduchu naší solné jeskyně, pomáhá těhotným uklidňovat zduřelé sliznice, čistit je a uvolňovat ucpaný nos. A nejen to. Pobyt ve slaném vzduchu odčerpává přebytečnou vodu z těla a zmírňuje otoky svalů a kloubů.

Naši solnou jeskyni mohou těhotné navštěvovat každý den, aniž by se nějak předávkovaly , vždyť i těhotné ženy žijí u moře ;-)

MÁTE DOMA BAZÉN? Přečtěte si článek >>> 7 mýtů o solární plachtě a ohřevu bazénů.

Solarni plachta CorniSun ohřeje bazén zdarma


Pozitivní výsledky u atopického ekzému v solné jeskyni Praha 9 Letňany.

Protože k nám chodí mnoho návštěvníků s atopickým ekzémem, vyhlásili jsme, že kdo se přihlásí a bude pravidelně chodit do jeskyně a využije léčbu ekzému pomocí soli a krémů z Mrtvého moře, bude mít vše zdarma. Naši nabídku využilo 14 klientů.
U některých se nám podařilo získat i fotodokumentaci a popis průběhu léčby.

Klienti ve věku od 2 měsíců do 72 let přicházeli do solné jeskyně Praha 9 Letňany s různým stavem atopického ekzému, od drobných pupínků na různých částech těla, drsných nahnědlých oblastí (tzv. hroší kůže), až po mokvající rudé skvrny.

Jak probíhala léčba atopického ekzému.

1.) Každý den nebo obden návštěva solné jeskyně Praha 9 Letňany. 
V průběhu pobytu v naší solné jeskyni se díky vysokému obsahu soli ve vzduchu zklidňují nosní sliznice, uvolňují se ucpané dutiny a zlepšuje se průchodnost průdušek. Zároveň se sůl usazuje na pokožce celého těla.

atopický ekzém Hana I 300          atopický ekzém Hana II 300     
         Stav atopického ekzému na počátku léčby                              Stav po 7 dnech léčby

2.) Každý den koupel ve vodě se solí z Mrtvého moře. 
Koupel pro dospělé - 4 polévkové lžíce soli z Mrtvého moře rozpustit ve vaně, koupat 20 - 30 minut, poté osprchovat.
Koupel pro děti od 2 měsíců věku - 2 polévkové lžíce soli z Mrtvého moře rozpustit ve vaničce, koupat 20 - 30 minut (postižená místa by měla být potopena, nebo oplachována pomocí žínky), poté osprchovat.
Doporučuji ještě do každé koupele (miminka i dospělí) přidat 0,25 kg - 0,5 kg obyčejné mořské soli (mořské ne kamenné), kterou zakoupíte v supermarketu.

Použitá sůl z Mrtvého moře musí obsahovat všechny minerály. Jak poznáte pravou sůl z Mrtvého moře? Přečtěte si: Jaký je rozdíl mezi solí z Mrtvého moře a solí z Mrtvého moře. 

3.) Každý den potírání postižených míst vodou z Mrtvého moře.
V případě, že se nemůžete koupat, potírejte postižená místa vodou z Mrtvého moře pomocí namočeného tampónu. Nechte působit alespoň 30 minut. Pokud jsou postižená místa volná (nejsou pod oblečením) nemusíte hned omývat, jinak omyjte vlažnou vodou.
Vodu z Mrtvého moře máme v naší solné jeskyni pro návštěvníky k vyzkoušení zdarma. Přečtěte si: Jak si doma vyrobit vodu z Mrtvého moře.

Atopický ekzém Benedikt II 300   Atopický ekzém Benedikt I 300
           Stav atopického ekzému na počátku                                Stav po 9 dnech            

4.) Po koupeli nebo potření vodou z Mrtvého moře a opláchnutí, se postižená místa promazávají krémem s obsahem soli a minerálů z Mrtvého moře. Krém se používá pro zvláčnění pokožky, protože ji sůl vysušuje. Používá se krém na ruce od izraelské firmy Mon Platin. Pro děti doporučuji tělové mléko. Na velmi suchou pokožku se používá krém na nohy. 
Všechny tyto krémy mají stejný obsah minerálů a soli z Mrtvého moře. Proti krému na ruce je krém na nohy mastnější (vhodnější na suchou pokožku), tělové mléko se zase lépe roztírá (vhodnější na jemnou dětskou pokožku). 
Krém na ruce je v naší solné jeskyni možno vyzkoušet zdarma.

Co se děje s atopickým ekzémem během potírání vodou z Mrtvého moře a krémem.

Při styku se solí mohou postižená místa pálit a dochází k jejich zarudnutí. To je běžný jev, který je bohužel nutno přetrpět. Po 5 - 10 minutách od potření (koupeli) pálení odezní a dochází zároveň k úlevě od svědění ekzému.
Atopický ekzém, zvláště u těžších forem, se na počátku léčby na pohled zhorší, protože dochází ke zmenšování ložisek, ale zároveň k jejich ztmavnutí. Mokvající místa se vysuší a zesvětlají. Mohou se vytvořit i stroupky. Po několika dnech stroupky odpadnou a ložiska zesvětlají. V dalším průběhu ekzém dál světlá, pupínky se vyrovnávají a pokožka se vyhlazuje. 
Prvotní procedura trvá 10 - 14 dní. V koupelích a potírání ekzému je nutno pokračovat dál (i když se již na pohled zdá jako vymizelý), aby došlo k jeho úplnému vymizení a nedošlo k návratu. Krém se solí z Mrtvého moře doporučuji používat každý den jako běžný zvláčňující krém.

 


           Stav atopického ekzému na počátku                                       Stav po 6 dnech

Výsledky pobytu a potírání při atopického ekzému.

Kombinací pobytu v solné jeskyni Praha Letňany, koupelí ve vodě s přídavkem soli z Mrtvého moře a potírání krémem se solí z Mrtvého moře dochází k účinnému vymizení atopického ekzému bez jakéhokoliv použití kortikoidů. 

U několika klientů, kteří využili naši nabídku na procedury zdarma (sůl do koupele zdarma, vstup do solné jeskyně zdarma) se nám bohužel stalo, že po několika seancích a prvních známkách zlepšení ekzému, přestali do jeskyně docházet. U těchto klientů tak nemůžeme potvrdit výsledky.

U ostatních došlo buď k výraznému zlepšení nebo k celkovému vymizení ekzému. Někteří dochází do jeskyně stále, alespoň jednou týdně a ekzém se jim již nevrátil. U většiny klientů se udržuje v přijatelné formě, nesvědí je a hlavně nejsou nuceni používat kortikoidy. 
U klientů se sennou rýmou došlo při pravidelné návštěvě solné jeskyně Praha Letňany k úplnému odstranění příznaků a květnovou pylovou sezónu přešli zcela bez opuchlého nosu a oteklých očí.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ :
JAK OHŘÁT VENKOVNÍ BAZÉN ZDARMA? Solární čirá plachta CorniSun to dokáže. Ověřte si to! >>

Deodorant či antiperspirant bez aluminia (hliníku). Proč ho používat?

antiperspirant s obsahem soli omezuje zápachHodně se o tom mluví, ale jaké jsou důvody?

Lidské tělo využívá k vylučování škodlivin (toxinů) kromě jiných cest také kůži. Škodliviny jsou kůží vylučovány ve formě potu neboli perspirací. Nejvíce se člověk potí v nejslabších částech kůže: v podkolenních a loketních jamkách, za ušními boltci, v oblasti třísel a v podpaží. 

V podpaží se vylučuje stejně potu jako např. v podkolenních jamkách. Jelikož je ale většinu času podpaží uzavřeno spuštěnýma rukama, pot se neodpařuje a hromadí se. Proto se nám zdá, že se nejvíc potíme v podpaží. Po chvíli se začne nahromaděný pot rozkládat a zapáchat.

Proč se přidávají do antiperspirantů sloučeniny hliníku?

Antiperspiranty, jak již jméno napovídá, mají pocení bránit. Aby opravdu fungovaly, obsahuje většina z nich chemickou látku chlorohydrát hliníku, která vstupuje do těla přes citlivé podpažní tkáně, a  snaží se blokovat naše potní kanálky. Studie však prokazují, že nepřetržité působení toxických chemikálií při osobní hygieně, zejména z antiperspirantů, může souviset s alergickou reakcí, Alzheimerovou chorobou, a dokonce i rakovinou prsu u žen.
Ženy, které aplikují antiperspirant přímo na čerstvě oholenou pokožku podpažních jamek, zvyšují riziko ještě víc. Holení totiž odstraňuje vrchní vrstvy pokožky a narušuje její povrch, čímž usnadňuje chemikáliím v oblasti podpaží rychlejší pronikání do těla.

pouzivani antiperspirantu

Použitím antiperspirantů s obsahem hliníku se snižuje schopnost těla vylučovat toxiny přirozeným způsobem. Tyto toxiny však sami nezmizí. Když je tělo nemůže vyloučit pocením, ukládá je do nejbližších lymfatických uzlin a v podkoží. Stojí ale snížení pocení a neutralizace tělesného pachu za neustálý vysoký denní příjem hliníku?

Studie poukazuje také na to, že rakovinné nádory se nejčastěji objevují v té části ženského prsu, která je nejblíže místu, kde se používají antiperspiranty, u podpaží. U sledovaných žen měly cysty v podpaží 25x větší obsah hliníku, než byl jeho obsah v krvi.

Jak omezit příjem hliníku do těla?

- nepoužívejte antiperspiranty s obsahem sloučenin hliníku (ve složení je uveden jako aluminium)
- používejte deodoranty nebo antiperspiranty, které obsahují krystalky soli (jejich působení nezamezuje pocení, ale hubí bakterie, které rozkládají pot a tvoří zápach)
- nepijte nápoje z hliníkových plechovek
- kontrolujte složení i u ostatních hygienických prostředků, sloučeniny hliníku mohou obsahovat také zubní pasty, rtěnky, masti na hemoroidy, vaginální roztoky, nosní spraye, ale i kuchyňské nádobí

Kde sehnat antiperspirant bez hliníku?

Jelikož v naší solné jeskyni nabízíme pouze přírodní kosmetiku, která neobsahuje žádné chemické přísady, najdete u nás samozřejmě dámský deodorant bez obsahu hliníku, tak i pánský deodorant bez obsahu hliníku. Již si získal mnoho příznivců z řad našich návštěvníků a zákazníků, kteří mnohdy neváhají a jezdí si pro něj i z druhého konce Prahy.


Může se do solné jeskyně s rýmou a kašlem?

Do ostatních možná ne, do té naší ROZHODNĚ ANO!!!!!

Mezi lidmi koluje mýtus a některé "solné jeskyně" ho samy podporují, že do solné jeskyně se nesmí chodit, pokud máte rýmu nebo kašel.

Volala mi známá, že v jejich městě je také solná jeskyně. Chtěla se tam objednat a přitom se zmínila paní recepční, že má dcera trochu rýmu a proto že tam jdou. "Tak to přijďte až budete úplně zdravé, k nám do jeskyně se s rýmou a kašlem nesmí!" odvětila jí recepční. 
A já se ptám: Na co tu solnou jeskyni stavěli? Kdo tam smí potom chodit? Pouze zdraví a silní jedinci? K čemu taková jeskyně je? Pouze na relaxaci?
K tomu ale nepotřebují tuny soli, stačí v prázdné místnosti zhasnout a pustit relaxační hudbu. V některých lázních to mají dokonce jako proceduru a říkají tomu muzikoterapie.

Možná je to proto, že nemají v jeskyni účinnou ventilaci a tak se bojí, aby se vzduch uvnitř nenakazil kašlajícími a smrkajícími, když to potom nejde vyvětrat. Některé jeskyně totiž mají pouze vnitřní klimatizaci bez přívodu vnějšího, čerstvého vzduchu. Klimatizace tak v případě, že stoupne vnitřní teplota, vzduch pouze ochladí, ale již ho nevyčistí, ani nenahradí čerstvým z venku (poznáte to tak, že je uvnitř jeskyně na stěně klimatizační jednotka, která zespoda vzduch nasává a předem ho ochlazený žene ven). 
Je to stejné, jako když máte klimatizaci doma nebo v přímořském hotelu. Pouze nasává vnitřní vzduch a ochlazený ho zase vrací zpět. Nefiltrovaný, nevyměněný, pouze ochlazený. Stále stejný (stejně vydýchaný), pouze o pár stupňů chladnější a o pár stupňů vlhkosti sušší (klimatizace vysušuje vzduch).

Správná solná jeskyně a vzduch v ní má nahrazovat to, čeho se nám vnitrozemcům nedostává: čerstvý, vlahý, čistý, přiměřeně vlhký a mírně prosolený přímořský vzduch. Když přijedete k moři, okamžitě nemáte rýmu, nekašlete a vy se najednou cítíte svěží a odpočatí. To vše dokáže mořská sůl. U nás je jí 12 tun a hlavně, díky speciální ventilaci, je ve vzduchu cítit. Proto Vám pomáhá, i když nejste u moře.

Abych tedy uvedl mýtus o návštěvě nebo nenávštěvě solné jeskyně S RÝMOU na pravou míru:

DO SOLNÉ JESKYNĚ SE CHODÍ, alespoň do té naší ;-) , A LÉČÍ SE TAM:
- když máte běžnou rýmu nebo zastydlou rýmu (sinusitidu)
- když máte sennou rýmu (pylová sezóna právě začíná)
- když máte kašel (suchý, dráždivý i vlhký, prostě jakýkoliv)
- když máte astma
- když máte atopický ekzém (dermatitidu)
- když máte lupénku (psoriázu)
- když máte hypo (sníženou) funkci štítné žlázy
- když máte bronchytidu
- když trpíte dušností (zadýcháváte se do schodů)
- a samozřejmě také, když chcete relaxovat, předcházet nachlazení a posilovat imunitu

DO SOLNÉ JESKYNĚ SE NECHODÍ ( a to do jakékoliv):
- když máte zvýšenou teplotu
- když máte infekční onemocnění (tuberkulózu, zápal plic, atd...)
- když máte hyper (zvýšenou) funkci štítné žlázy
- když máte tzv. zelenou rýmu (je také infekční a léčí se antibiotiky) některé maminky však s takovou rýmou posílají děti do školky a pak se nakazí celá školka :-(

Takže...., pokud Vás přepadne rýma a kašel, přijďte do naší solné jeskyně a podpořte tak její léčbu. Říká se sice, že léčená rýma trvá sedm dní a neléčená týden. Při každodenní návštěvě naší solné jeskyně však trvá pouze 3 - 4 dny a již po první návštěvě pocítíte značnou úlevu.

Takže, píšu to pořád, ale opakování je matka moudrosti a jak je vidět, není toho nikdy dost: 
Do solné jeskyně se rýma a kašel chodí léčit, NÉ že se chodí do solné jeskyně až po jejich úplném vyléčení (alespoň do té naší :-)). To by byla úplně k ničemu (i když..., byla by dobrá pro relaxaci, ale to si umím představit i někde jinde... a nepotřebuji k tomu 12 tun soli ;-)

P.S. docela mě mrzí, že když se s Vámi bavím v jeskyni, říkáte mi, jak Vám naše jeskyně pomohla, jak jste vyběhli do třetího patra, což jste dříve nemohli kvůli zadýchávání, jak jste se vyspaly, protože miminko konečně spalo celou noc a nedusilo se rýmou, jak syn konečně v noci nekašlal, jak Vám jeskyně pomohla při astmatu atd..., ale nikdo to nenapíše do komentáře (třeba na Facebooku) a já pak vypadám, že jsem si to všechno vymyslel :-(((((


Jak využít léčivé účinky soli a bahna z Mrtvého moře.

Mrtvé mořeMrtvé moře je nejníže položené místo na světě. Nachází se 400m pod úrovní moře, mezi hranicemi Jordánska a Izraele a je považováno za nekonečný zdroj zdraví a krásy. Vzduch je zde suchý a čistý, bohatý na bromid a kyslík. Sluneční paprsky jsou „přírodně filtrovány“ a chrání pokožku před spálením. 

Celková délka je 75 km a rozloha přes 1 000 km². Vzniklo zhruba před 3 mil. lety na rozsedlině po velkém vrásnění zemské kůry. Mrtvé moře je 10x slanější než jiná moře a oceány, obsahuje 21 minerálů, z nichž 12 není v žádné jiné vodě. Jsou zde i místa, kde voda vytvořila nánosy bahna.

Sůl z Mrtvého moře

Sůl z Mrtvého moře je doporučena pro chronické bolesti zad a pohybového aparátu, únavu svalů, revmatismus a zároveň příznivě ovlivňuje průběh kožních onemocnění. Bahno i sůl mají blahodárné účinky na lidský organismus, léčebné i relaxační. Hrají velkou roli při léčbě nemocí jako jsou lupenka, ekzémy, akné, revmatismus, akutní a chronické záněty či bolesti pohybového aparátu, péče o vlasy a celé tělo.

Jak se využívají účinky soli z Mrtvého moře nejčastěji Mrtvé moře sůl

Sůl z Mrtvého moře se nejvíce používá na celotělové koupele. Do vany nasypte 100 - 200 g soli a relaxujte 20 minut. Po ukončení koupele je nejlépe zabalit se do ručníku, nebo si vzít župan a nechat na sobě sůl zaschnout. Teprve po hodině se osprchujte a ošetřete tělo hydratačním krémem nebo tělovým máslem.

Sůl z Mrtvého moře se však může využít i jinak! Připravte si doma vodu z Mrtvého moře a využijte ji na ekzémy, lupenku a další potíže s pokožkou!

Jak na to? Do zavařovací láhve nalijte 2 dcl teplé vody a přidávejte sůl z Mrtvého moře, dokud se bude rozpouštět. Jakmile na dně zůstanou krystaly soli a již se nerozpouští, máte hotovou vodu z Mrtvého moře. Voda Vám vydrží roky, protože se nezkazí. Nepřežije v ní vůbec nic, ani plísně, kvasinky, bakterie, viry, prostě nic.
Tímto roztokem potřete postižená místa (roztok při styku s pokožkou může pálit) a nechte zaschnout. Pro děti doporučuji dát do skleničky 2 lžíce vody z Mrtvého moře a dolít čistou vodou. Až tímto slabším roztokem potírejte dětskou pokožku.
Nechte působit alespoň 30 minut až hodinu. Pokud se nemusíte oblékat, aby oblečení nedřelo ošetřená místa, nechte působit celý den a smyjte až večer. K následnému potření postižených míst použijte krém proti lupence a ekzémům.

Na akné

Na oblasti s akné použijte vodu z Mrtvého moře. Potřete postižená místa a nechte zaschnout. Pozor při aplikaci na čele, aby voda nevtekla do očí. Nechte působit co nejdéle. Potom omyjte vlažnou vodou. K následnému potření postižených míst použijte emulzi proti akné.

Mrtvé moře odsolováníNa vlasový přeliv.

Na vlasy použijte roztok se solí z Mrtvého moře (2 - 3 polévkové lžíce rozmíchejte v litru teplé vody). Tím přelijte v předklonu vlasy a jemně vmasírujte. Držte si přitom ručník na čele, nejlépe oběma rukama (někdo z rodiny Vám vlasy přelije), protože roztok v očích může pálit. Nechte působit alespoň hodinu, znovu platí, čím déle tím lépe. Vlasy poté umyjte šamponem. Pokožku hlavy tak zregenerujete, odstraníte lupy, pomůžete při odstranění ekzémů a vlasy budou krásně lesklé. 

Osolení polévky solí z Mrtvého moře? 

Sůl z Mrtvého moře je díky vysokému obsahu minerálních látek (47% hořčíku) velice hořká na chuť. Raději ji ani nechutnejte a na osolení polévky, pokud ji nechcete vylít, raději hned zapomeňte :-)

Reference
Profesor Zalmanovič – přední americký dermatolog testoval na třiceti ženách různého věku a různého typu pleti bahenní masku z Mrtvého moře a došel k závěru, že bahenní maska stimuluje, vypíná, čistí a osvěží pleť. 
Profesor Paz z Izraele a Dr. Arndt z Německa předvedli, že koupel se solí z Mrtvého moře 2x až 4x týdně zlepší kondici u více než 80% pacientů trpících psoriázou. 
Dr. Machtey z Izraele upozornil na efekt soli z Mrtvého moře u degenerativních onemocnění u věkové kategorie nad 60 let. 
Dr. Engel z Německa oznámil výborné výsledky u 88% pacientů s osteoartritidou páteře. 
Prof. Sukenik z Izraele zvýraznil efektivnost soli z Mrtvého moře u revmatické artritidy.

Sůl z Mrtvého moře, která je nerafinovaná, pouze vysušená z vody Mrtvého moře objednáte v našem e-shopu >>>

PŘEČTĚTE SI TAKÉ :
JAK OHŘÁT BAZÉN ZDARMA? Solární plachta s nylonem CorniSun to dokáže. Ověřte si to! >>>

Mateřská škola Letců Kbely v solné jeskyni Praha 9 Letňany

Proč jsou děti po návštěvě solné jeskyně méně nemocné?

Mít dítě školkou povinné v MŠ Letců Kbely by chtěli určitě všichni rodiče. Paní učitelky jsou prostě skvělé - posuzuji z toho, jak se k dětem chovají a co s nimi dělají při návštěvě naší solné jeskyně.

Podívejte se na video z návštěvy dětí z MŠ letců Kbely v solné jeskyni Praha 9 Letňany.


Solnou jeskyni Praha 9 Letňany pravidelně navštěvují děti ze škol a školek z blízkého (Letňany, Prosek, Čakovice, Ďáblice), ale i širokého okolí (Hovorčovice, Bášť, Mratín, Odolená voda a další).

Od roku 2014 pravidelně chodí do jeskyně také děti z MŠ Letců ve Kbelích. Podle ohlasů rodičů (a nejen jich) jim pobyt v naší solné jeskyni prospívá a díky tomu nejsou tak často nemocné. Hlavně rýma a kašel je tolik netrápí. Vždyť se při jediné návštěvě naší jeskyně nadýchají takového množství minerálů obsažených v mořské soli, jakoby se celý den rekreovali u moře.


FLEXI vstupenky do Winter Wonderland Letňany zakoupíte u nás!

Zářivý svět pohádek WINTER WONDERLAND znovu v ČR!

Největší světelný zábavní park v Evropě najdete vedle OC Praha Letňany. Zářivý svět plný pohádek a fantazie potěší malé i velké návštěvníky. 
Miliony světel a hudby se spojí do jedinečné atmosféry a vytvoří tak velkolepý svět fantazie a pohádek. 
Na návštěvníky čekají kromě pohádkových zámků, plesů princezen i podmořských říší, také krásně osvětlené pohádkové kolotoče. 
To vše za cenu jedné vstupenky - všechny atrakce jsou v ceně!
Délka prohlídky je omezena každý den do konce provozní doby.

Otevírací doba od 18. října 2024 do 16. února 2025.
Každý den od 15:00 do 21:00 hod.

Vzhledem k omezené otevírací době doporučujeme zakoupit vstupenky v předprodeji.

Skvělý dárek - vstupenky VIP FAST TRACK - umožňují vybrat si datum návštěvy kterýkoliv den v provozní době (bez předchozí rezervace) s přednostním vstupem do parku.
Vstupenka platí po dobu 45 dní od data zakoupení.

VSTUPENKY ZAKOUPÍTE V SOLNÉ JESKYNI LETŇANY POHODLNĚ A BEZ FRONTY!

VSTUPNÉ VIP FAST TRACK zahrnuje:

  • platnost 45 dní od zakoupení
  • vstup kdykoliv (během doby platnosti vstupenky) sami si určíte den a hodinu kdy přijdete
  • přednostní vstup do Parku i na všechny atrakce
  • vstup do vyhřívaného VIP Santova stanu se speciální nabídkou (občerstvení za úhradu)
  • vstup na VIP vyhřívané toalety


VIP FAST TRACK VSTUPENKY:

● Jednotlivé vstupné (děti nad 80 cm a dospělí) - 750 Kč
● Rodinné vstupné 2 + 1 děti do 15 let - 1950 Kč
● Rodinné vstupné 2 + 2 děti do 15 let - 2490 Kč
● Rodinné vstupné 2 + 3 děti do 15 let - 2900 Kč
● Děti do výšky postavy 80 cm zdarma bez vstupenky

FLEXI VSTUPENKY (VHODNÉ JAKO DÁREK):

● Jednotlivé vstupné (děti nad 80 cm a dospělí) - 450 Kč
● Rodinné vstupné 2 + 1 děti do 15 let - 1150 Kč
● Rodinné vstupné 2 + 2 děti do 15 let - 1490 Kč
● Rodinné vstupné 2 + 3 děti do 15 let - 1750 Kč
● Děti do výšky postavy 80 cm zdarma bez vstupenky

Jednorázový vstup kdykoli během 45 dnů od zakoupení, sami si určíte den a hodinu, kdy přijdete. 

BĚŽNÉ VSTUPENKY:
Vždy na pevné datum a čas příchodu (v rozmezí 1 hodiny)!

Po - Čt:

● Jednotlivé vstupné (děti nad 80 cm a dospělí) - 350 Kč 
● Rodinné vstupné 2 + 1 dítě do 15 let - 890 Kč

● Rodinné vstupné 2 + 2 děti do 15 let - 1150 Kč
● Rodinné vstupné 2 + 3 děti do 15 let - 1350 Kč
● Děti do výšky postavy 80 cm zdarma bez vstupenky

Pá - Ne + svátky:

● Jednotlivé vstupné (děti nad 80 cm a dospělí) - 350 Kč 
● Rodinné vstupné 2 + 1 dítě do 15 let - 990 Kč
● Rodinné vstupné 2 + 2 děti do 15 let - 1290 Kč
● Rodinné vstupné 2 + 3 děti do 15 let - 1500 Kč
● Děti do výšky postavy 80 cm zdarma bez vstupenky

Další informace:
bezbariérový přístup ANO
dětské kočárky ANO
šatna a úschovna NE (venkovní park) 
pes povolen pouze na vodítku a s náhubkem
ostatní zvířátka NE
________________________

Wonderland Vstup

 

Stavba solné jeskyně Letňany

Naše solná jeskyně Praha 9 Letňany je unikátní svojí stavbou a technologií cirkulace vzduchu. 
Ke stavbě stěn byly použity solné brikety (celkem 12 tun soli). Ty byly slisovány, bez jakýchkoliv příměsí, pod obrovským tlakem z rozdrcených krystalů mořské soli Mrtvého moře. Ze solných briket byly postaveny stěny jeskyně stejně jako zeď domu, jen místo cementové malty byla použita solná malta s malými krystaly soli.

Stěny jeskyně jsou díky tomu porézní a průchozí pro vzduch. Jsou odsazené od stěn místnosti a za ně je vháněn čerstvý vzduch. Ten nemá jinou možnost, než se přes porézní stěny protlačit do jeskyně. Průchodem skrz solné stěny se vzduch nasycuje mikročásticemi soli, minerály a látkami obsaženými v mořské soli. 

Tato technologie zajišťuje uvnitř naší solné jeskyně vysokou koncentraci mořského vzduchu, který je cítit ihned při vstupu. Díky tomu se během 3/4 hodiny nadýcháte takového množství minerálů a soli, jako při 2 - 3 dnech strávených u moře.

V solné jeskyni, kde je umístěna pouze klimatizační jednotka není vyměňován vzduch, pouze je ochlazován. Viz obrázek dole >>>

Solná jeskyně se špatnou ventilací

Jak funguje výměna vzduchu v solné jeskyni Letňany. Viz obrázek dole >>>

Ventilace v solné jeskyni Letňany

Podívejte se na video o tom, jak funguje naše solná jeskyně, jak pomáhá při rýmě, kašli, astmatu a další informace.


Byla otevřena nejúčinnější solná jeskyně Praha 9 Letňany.

Stěna solné jeskyně Letňany je porézní, prostupná pro vzduchProč je nejúčinnější?
Solný Chrám - Solná jeskyně Praha 9 Letňany je unikátní svojí stavbou a technologií cirkulace vzduchu. 

Ke stavbě stěn byly použity solné brikety (celkem 12 tun soli). Ty byly slisovány, bez jakýchkoliv příměsí, pod obrovským tlakem z rozdrcených krystalů mořské soli. Ze solných briket byly postaveny stěny jeskyně stejně jako zeď domu, jen místo cementové malty byla použita solná malta s malými krystaly soli.

Stěny jeskyně jsou díky tomu porézní a průchozí pro vzduch. Jsou odsazené od stěn místnosti a za ně je vháněn čerstvý vzduch. Ten nemá jinou možnost, než se přes porézní stěny protlačit do jeskyně. Průchodem skrz solné stěny se vzduch nasycuje mikročásticemi soli, minerály a látkami obsaženými v mořské soli. solna jeskyne Letnany steny
Čistota vzduchu uvnitř solné jeskyně Praha 9 Letňany byla potvrzena měřením Státního zdravotního ústavu.

Tato technologie zajišťuje uvnitř naší solné jeskyně vysokou koncentraci mořského vzduchu , který je cítit ihned při vstupu. Díky tomu se během 3/4 hodiny nadýcháte takového množství minerálů a soli, jako při 2 - 3 dnech strávených u moře.


Stránka 4 z 6 - 51 položek celkem